Katalog for Vårens kvalitetsauksjon 2024

406
406
Kjell Erik KILLI OLSEN
(1952-)
På bunnen av den mørke skog
"På bunnen av den mørke skog" Usignert. Bronse. H: 168 cm (inkludert sokkel 189 cm). Fra 1995. Medfølgende bekreftelse på at verket er utført av Killi Olsen. Datert 22.05.2024, og signert Kjell Erik Killi Olsen. Det finnes kun et eksemplar av denne skulpturen. Utstilt: Retrospektiv 1985-95: "Kjell Erik Killi Olsen iscenesettelser", Festspillene i Bergen 1995, avbildet s. 23 i katalog.
Vurdering: 200.000 kr - 250.000 kr
Tilslag : 210.000 kr