Katalog for Juleauksjonen 2023

201
201
Et par vase i sølv
Et par vaser i 13 1/4 sølv, medfølgende innsats formet som blomster. Jacob Ulrich Holfeldt Tostrup mester i Christiania 1832-1890. H: 18 cm.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
202
202
Drikkekanne i 835s med drevet dekor. H: 16 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
203
203
Plat de menage
Plat de menage i sølv, København. H: 36 cm. Sølvvekt: 767 g.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
204
204
Guttorm GAGNES
(1906-1964)
Teservise
Tesett i 925s med speilemalje på guillochert bunn bestående av kanne, sukkerkopp og fløtemugge, David-Andersen. (skade på kanne)
Vurdering: 30.000 kr
205
205
Vinmugge
Vinmugge i 830s med drevet dekor, innvendig forgylt. H: 30 cm. Vekt: 630 g.
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
206
206
Fiskespade
Fiskespade med klype i sølv, fullstemplet Russland 1849. L: 36 cm. Vekt: 280 g.
Vurdering: 3.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
207
207
Luktevannshus
Luktevannshus med eierinitialer TB, og datering 9 may 1878. H: 6,5 cm. Proveniens: Christian Thams (1867-1948). Monogrammet tilhører Marentius Thams (1836-1907), far til Christian Thams.
208
208
Tekanne
Tekanne i 800s, Tyskland. H: 16 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
209
209
Bestikk i 830s Rådhus med vifte
Bestikk i 830s "Rådhus med vifte" bestående av 12 middagskniver (23 cm), 10 biffkniver (22 cm), 12 middagsgafler (19 cm), 12 skjeer (17,5 cm), samt 9 serveringsbestikk. Total vekt: 3,16 kg.
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
210
210
Nøsteholder
Nøsteholder i sølv, filigransarbeid, 1800-tallet. Ø: 6,5 cm. Vekt: 73 g.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.200 kr
211
211
Beger i sølv
Beger med gravert dekor, eierinitialer og datering 1764. Jacob Fredriksen Brun, mester i Oslo 1725-1780. H: 7 cm. Vekt: 74 g.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
212
212
Beger i sølv
Beger i sølv med punslet dekor, Berent Lampe mester i Bergen 1670-1690, fullstemplet. H: 5 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
213
213
Kuleskje
Kuleskje i forgylt sølv, Peder Christensen Beyer mester i Bergen 1743-1800, fullstemplet 1791. L: 17,5 cm
Tilslag : 1.800 kr
214
214
Oblateske
Oblateske i sølv med drevet dekor, Hans Pettersen Blytt, mester i Bergen 1711-1759.
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
215
215
Margrethe beger
Margrethe beger i 925s, A. Michelsen, København 1925. H: 12,5 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
216
216
David-Andersen "Rådhus Glatt" bestikk til fisk
David-Andersen "Rådhus Glatt" bestikk til fisk. Bestikk i 830s bestående av 12 Gafler (18 cm) og 12 Kniver (19,5 cm). Vekt: 1,59 kg.
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
217
217
Kaffeservise
Kaffeservise i sølv bestående av kanne, sukkerkopp og fløtemugge, København 1918. H: 23 cm. Vekt: 1470 g.
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
218
218
Dåse
Dåse i sølv med gravert dekor, Steen Wirthmani Brygman, mester i Bergen 1746-1785, fullstemplet 1768, 5,5x5x2 cm. Vekt: 48 g.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
219
219
Skål i sølv
Skål i 830s med drevet dekor, J. Tostrup. Ø: 13 cm. Vekt: 186 g.
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
220
220
Sølvbrett
Brett med drevet dekor, Tyskland. L: 23 cm. Vekt: 191 g.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.100 kr
221
221
Vinmugge
Vinmugge i 830s med innvendig forgylling, drevet dekor. H: 25,5 cm. Vekt: 450 g.
Vurdering: 2.000 kr - 2.500 kr
Tilslag : 2.600 kr
222
222
Bestikk "Kronesølv"
Bestikk i 830s "Kronesølv" bestående av 50 gafler (19 cm), 21 gafler (17,5 cm), 3 skjeer (19 cm), 12 skjeer (17 cm), 12 dessertskjeer (14 cm), 27 teskjeer (12 cm), 17 mokkaskjeer (11 cm), 20 kniver (24 cm), 12 kniver (21 cm), 12 kniver (16,5 cm), samt 8 assorterte deler anretningsbestikk. Vekt: 6610 g.
Vurdering: 30.000 kr
223
223
Et par lysestaker i 830s, Thune 1930-tallet. H: 15,5 cm.
Vurdering: 4.000 kr
224
224
Serveringsbrett
Oval serveringsbrett i sølv i 830s, J.Tostrup, 1981. L: 54 cm. Vekt: 1470 g.
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
225
225
Halssmykke
Halssmykke i 18K gult gull. Stemplet med svensk kontrollstempel, fra ca. 1840-tallet. L: 40 cm. Vekt: 19 g.
Tilslag : 9.000 kr
226
226
Nål
Nål 14K gult gull med perle. David-Andersen. Ø: 32 mm. Vekt: 11 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
227
227
Brosje
Brosje i 18K hvitt gull med kulturperler og safirer. Ø: 45 mm. Vekt: 17 g.
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
228
228
Ring
Ring i 18K gult gull fattet med 3 moderne brilliantslepne diamanter, ca. 0.35 ct. TW-W/VS-Si. Str. 54,5. Vekt: 2,9 g. Ny pris i butikk: estimert 20.000 kr *
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
229
229
Ring
Ring i 14K gult gull med 5 brilliantslepne diamanter, ca. 0.30 ct. TW/Si. Str. 52,5. Vekt: 6,3 g. Stemplet: AJS, for Arne og Jahn Viggos Smie. Ny pris i butikk: estimert 18.000 kr.
Tilslag : 3.400 kr
230
230
Ring
Ring i 14K hvitt gull med brilliantslepet diamant i rex-fatting, ca. 0.35 ct. TW/VS. Str. 53,5. Vekt: 2,2 g. Ny pris i butikk: estimert 30.000 kr.
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
231
231
Ring
Ring i hvitt gull med 1 brilliantslepet diamant, tot. ca. 0.37 ct. TW/VS. Fra anerkjent juveler: Rolf W. Andersen, no. 814. Str. 52,5. Vekt: 2,2 g. Ny pris i butikk: estimert 30.000 kr.
Tilslag : 6.000 kr
232
232
Ring
Ring i 14K gult og hvitt gull med 1 lys champagne prinsesseslepet diamant samt 14 baguetteslepne diamanter ca. 1 ct. W/Si. Str. 54. Vekt: 5,4 g. Ny pris i butikk: estimert 35.000 kr.
Vurdering: 9.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
233
233
Ørepynt
Et par ørepynt i 14K hvitt gull fattet med til sammen 36 brilliantslepne diamanter på ca. 0.35 ct. L: 20 mm. Vekt: 2,7 g.
234
234
Perlecollier
Perlecollier med små gullperler som mellomledd. Lås i 18K gult gull fattet med cabochonslepet safir på ca. 3 ct. og 2 rader brilliantslepne diamanter på tilsammen ca. 0.8 ct. L: 46 cm.
Vurdering: 9.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
235
235
Perlekjede
3-radet perlekjede med graderte kultiverte perler, lås i 18K gult og hvitt gull fattet med perler, rubiner og diamanter. L: 51 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
236
236
Kjede med anheng
Kjede med anheng fattet med fiolett cabochonslepet calcedon i 18K gult gull. L: 54 cm. Total vekt: 21 g.
Tilslag : 7.500 kr
237
237
Halskjede
Halskjede med ankerlenke i 14K gult gull. L: 45 cm. Vekt: 48 g.
Tilslag : 16.000 kr
238
238
Armbånd
Herrearmbånd i 14K gult gull. L: 21 cm. Vekt: 45 g.
Tilslag : 15.000 kr
239
239
Ring
"Libanon ring" i 18K gult, hvitt- og rose gull. Str. 66,5. Vekt: 13 g.
Tilslag : 4.400 kr
240
240
Åse-Marit THORBJØRNSRUD
(1956-)
Armbånd
Brettet armbånd i oksidert sterling sølv og 14K gult gull. Signert: ÅMT L: 20 cm. Vekt: 147 g. "Bøy og brett - brett og bøy. Inspirert av origami har jeg utarbeidet en bretteteknikk i sølv. Brettingene gjør smykkene fleksible og mulig å forme videre. I disse smykkene har jeg vært opptatt av lys og skygge, rytme og repetisjon." Åse-Marit Thorbjørnsrud, 2013. Kilde: www.åse-marit-thorbjørnsrud.com
Tilslag : 6.000 kr
241
241
Halssmykke
Halssmykke i 925s. Fra Norway design. L: 38 cm.
Tilslag : 3.200 kr
242
242
Anheng
Anheng, sløyfe med pendant, 1 old-cut diamant, samt 9 diamanter i forskjellige størrelser, ca. 0.75 ct. TW/Si. L: 28 cm. Ny pris i butikk: estimert 25.000 kr.
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
243
243
Serveringsbrett
Ovalt serveringsbrett i sølv, København, 1911. L: 46 cm. Vekt: 1280 g.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
244
244
Sølvmugge
Mugge i 830s, Tostrup 1912. H: 23 cm. Vekt: 630 g.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
245
245
J. Tostrup "Måne" bestikk
J. Tostrup "Måne" bestikk i 830s bestående av: 10 store kniver (23,5 cm), 6 mindre kniver (20,5 cm), 10 store gafler (20 cm), 5 mindre gafler (17 cm), 4 store skjeer (20 cm), 3 serveringskjeer (22 cm), 11 mindre skjeer (17 cm), 7 teskjeer (12 cm), 2 sauseøser (16 cm), 1 serveringsspade (23,5 cm), 1 anretningsgafel (22,5 cm).
Tilslag : 16.500 kr
246
246
Kaffeservise
Kaffeservise i sølv bestående av kanne, sukkerkopp og fløtemugge i 830s David Andersen, 1897. Vekt: 869 g.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
247
247
Sausekopp
Sausekopp i 830s, J. Tostrup. Ø: 14 cm. H: 8 cm. Vekt: 473 g.
Tilslag : 3.200 kr
248
248
Kaffeservise
Kaffeservise i 830s med drevet dekor bestående av kanne, sukkerkopp og fløtemugge. H: 23 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
249
249
Sølvmugge
Mugge i sølv med gravert dekor, innvendig forgylt. H: 18 cm. Vekt: 260 g.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.600 kr
250
250
Sukkerskål
Sukkerskål, Paul Schnabel Kahrs, mester i Bergen 1820-1874. H: 16 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
251
251
Soknebudskalk
Soknebudskalk i sølv, gravert dekor med grotesker. H: 8 cm. Vekt: 37 g.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
252
252
Skrivebordsett
Skrivebordsett i 830s med drevet dekor og innlagte stener, bestående av blekkhus, løsjer, notatblokk, signet, brevholder samt skrivebordsundelag, jugend, P.A. Lie.
Tilslag : 6.000 kr
253
253
Jubileum sølvbestikk, Tostrup
Jubileum sølvbestikk i 830s, Tostrup, bestående av: 11 stk kniver (20,5 cm), 10 gafler (17,5 cm), 16 stk skjeer (17,5 cm), 13 stk skjeer (12 cm). Total vekt: 2000 g
254
254
Staup
Beger i sølv, gravert dekor med løv, Michael Hansen Blytt mester i Bergen 1742-1794, fullstemplet Bergen 1783. H: 12 cm. Vekt: 109 g.
Tilslag : 5.000 kr
255
255
Mokkakanne
Mokkakanne i sølv med med benhåndtak, M. AAse. H: 19 cm.
256
256
Johan SIRNES
(1883-1966)
Vase i 925s med speilemalje, David-Andersen. Ø: 8 cm.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 16.000 kr
257
257
Drikkekanne i sølv, Oluf Jørgensen mester i Bergen 1650-1700. H: 15,5 cm. Vekt: 449 g.
Vurdering: 30.000 kr
258
258
24 deler bestikk med vindusemalje
Bestikk i forgylt sølv med vindusemalje bestående av 12 kniver L: 21,5 cm og 12 gafler L: 20 cm, David-Andersen.
Vurdering: 50.000 kr
Tilslag : 30.000 kr
259
259
Sennepskrukke
Sennepskrukke i sølv Magnus Bessel mester i Bergen 1721-1744. Høyde: 14 cm. Vekt: 183 g.
Tilslag : 5.500 kr
260
260
Terrin
Terrin med lokk i sølv med drevet dekor, Portugal. H: 17 cm. Vekt: 1200 g.
Tilslag : 7.500 kr
261
261
Brevvekt
Brevvekt i 830s redusert størrelse av Edvard Munchs dødsmaske, L: 10 cm. Vekt: 224 g.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
262
262
Odel bestikk
"Odel" bestikk bestående av 2 skjeer (12 cm), 7 skjeer (19,5 cm), 1 skje (20 cm), 3 kniver (21,5 cm), 1 kniv ( 24 cm), 1 gaffel (19,5 cm). Vekt: 600 g.
Tilslag : 1.800 kr
263
263
Luktevannshus
Luktevannshus i sølv, Hans Michaelsen Blytt mester i Bergen 1790-1821. H: 7 cm.
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
264
264
Luktevannshus
Luktevannshus i sølv, Hans Michaelsen Blydt/Blytt mester i Bergen 1790-1821. H: 8 cm.
Tilslag : 11.500 kr
265
265
Beger i sølv
Beger i sølv, gravert dekor med løv, fullstemplet Bergen. H: 9 cm. Vekt: 82 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
266
266
Anheng med kjede
Anheng med kjede i 18K gult gull fattet med rubin ca. 1.0 ct. omkranset med 26 baguettslepne diamanter. L: 28 cm. Vekt: 4,7 g.
Tilslag : 5.500 kr
267
267
Ring
Ring i 18K gult gull fattet med 2 cabochonslepne opaler samt 4 brilliantslepne diamanter, ca. 0.03 ct. Juvelerstemplet: BIF. Str. 52. Vekt: 5 g.
Tilslag : 3.800 kr
268
268
Ørepynt
Et par navettformede ørepynt i 18K gult gull, fattet med 2 større og 60 mindre brilliantslepne diamanter i varierte størrelser. Vekt: 4,5 g.
Tilslag : 4.600 kr
269
269
Ørepynt
Et par ørepynt i 18K gult gull, fattet med til sammen 16 carréslepne genuine safirer, ca. 0.60 ct, og 16 carréslepne diamanter, ca. 0.60 ct. TW/VS-Si. Mesterstempel: Larry J. Vekt: 6,6 g. Ny pris i butikk: estimert 30.000 kr.
Tilslag : 9.000 kr
270
270
Anheng med kjede
Anheng med kjede i 18K hvitt gull fattet med 12 brilliantslepne diamanter og fasettslepet safir på ca. 1 ct. Stemplet med svensk kontrollstempel. L: 24 cm. Vekt: 4,3 g.
Vurdering: 6.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
271
271
Perlecollier
Perlecollier med saltvannsperler i varierte størrelser, med lås i 18K hvitt gull med cabochonslepet smaragd ca. 4 ct, og 20 brilliantslepne diamanter, ca. 0.40 ct. TW-VS/Si. Stemplet med svensk kontrollstempel. L: 24 cm. Vekt: 44,8 g. Ny pris i butikk: estimert 45.000 kr.
Tilslag : 9.500 kr
272
272
Vintage art deco ring
Art deco ring i platina fattet med 11 old-cut diamanter med 4 roseslepne diamanter i ringskinnen, ca. 1 ct, TW/VS-VSi. Med tallrike baguette-og prinsesseslepne smaragder ca, 0.40 ct. Stemplet: KA, P. Str. 56. Vekt: 3,8 g. Ny pris i butikk: estimert 40.500 kr.
Vurdering: 11.000 kr - 14.000 kr
Tilslag : 13.250 kr
273
273
Ring
Ring i 18K hvitt gull med 5 prinsesseslepne diamanter, ca. 0.55 ct. Str. 49,5. Vekt: 4,9 g. Med IGI-sertifikat.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
274
274
Ring
Ring i 14K hvitt gull med 1 sentersten i safir på ca. 1.20 ct. Kranset med 10 baguettslepne diamanter på ca. 0.60 ct. Str. 54. Vekt: 7 g. Med IGI-sertifikat.
Vurdering: 6.000 kr
275
275
Ole LYNGAARD
Halskjede
Halskjede med peacock ferskvannsperler i barokk form, samt perler i månesten, og antagelig vannsafir, 1994. L: 90 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
276
276
Mansjettknapper
Mansjettknapper i 14K gult gull, utformet som en knute. Vekt: 14 g.
Vurdering: 3.500 kr
Tilslag : 4.000 kr
277
277
Mansjettknapper
Mansjettknapper i 14K gult gull utformet som Edvard Munchs dødsmaske. Vekt: 24 g.
Tilslag : 10.000 kr
278
278
Ørepynt
Pendelum formet ørepynt i platina med 60 eldre-slipte diamanter, ca. 1.10 ct. TW-W/VS-Si. L: 3,5 cm. Vekt: 4,90 g. Ny pris i butikk: estimert 20.000 kr.
Tilslag : 11.500 kr
279
279
Van Bergen
Anheng
Anheng i 14K hvitt gull med kjede montert med 14 brillianter på 0.16 ct. Takst 2016: Kr. 8.000. L: 42,5 cm. Vekt: 4,5 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
280
280
Slipsknapp
Slipsknapp med 1 brilliant, ca. 0.25 ct. TW/VS. Ny pris i butikk: estimert 11.250 kr.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
281
281
Ring
En cocktailring i 18K gult gull fattet med 26 diamanter. 11 brillianter fra ca. 0.03 til 0.12 ct. 1 marquise slepet diamant på ca 0.45 ct. 14 baguetteslepne diamanter på ca 0.05-0.07 ct. TW-VS/Si. Str. 58. Vekt: 7,5 g. Takst fra 2023: 75.000 kr.
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
282
282
Hermès
Hermès Øreringer
Øreringer i gullfarget metall og emalje. Med klips i original eske.
Tilslag : 3.200 kr
283
283
Herrering
Signet-ring i platina med oval blå safir, stemplet: Tiffany & Co. Str. 56. Vekt: 13,2 g. Ny pris i butikk: estimert 37.500 kr.
Tilslag : 11.000 kr
284
284
Fat i sølv med speilemalje
Fat i sølv med speilemalje, J. Tostrup
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
285
285
Sukkerkopp og fløtemugge
Sukkerkopp og fløtemugge i sølv med drevet dekor, Julius Fredrik Brinck mester i Christiania 1834-1857. Fullstemplet 1846. H: 16/10 cm. Vekt: 319 g.
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
286
286
Mugge i sølv
Mugge i sterlingsølv, Th. Marthinsen. H: 18,5cm. Vekt: 436 g. Liten bulk på hank.
287
287
Drikkekanne i sølv med drevet dekor, innlagt forgylt medalje i lokket. Tyskland 1700-tallet. H: 13 cm.
Tilslag : 6.200 kr
288
288
Terrin i sølv
Terrin i sølv med gravert drageornamentikk. L: 22. Vekt: 800 g.
Tilslag : 4.800 kr
289
289
HENRIK MØLLER
(1858-1937)
Saltkar
Saltkar i 830s i form av drage, drevet dekor. L: 11,5 cm, Ø: 5 cm.
Tilslag : 6.000 kr
290
290
David-Andersen "Rådhus Glatt"
David-Andersen "Rådhus Glatt" Bestikk i 830s bestående av: 12 kniver (23 cm), 12 kniver (20,5 cm), 9 kniver (16,5 cm), 6 kniver (14 cm), 9 gafler (19,5 cm), 19 gafler (17 cm), 13 gafler (15,5 cm), 12 skjeer (20 cm), 12 skjeer (17 cm), 7 skjeer (15 cm), 12 skjeer (11,5 cm), og samt 26 anretningsdeler. Totalt: 7,7 kg.
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 52.000 kr
291
291
Sigarkutter
Sigarkutter i 13 1/4 sølv, Thune. H: 13 cm. Vekt: 289 g.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
292
292
Sukkerdrysse i sølv
Sukkerdrysse i sølv, antagelig Danmark sent 1700-tallet. H: 23 cm. Vekt: 249.
Tilslag : 3.400 kr
293
293
Fat
Fat i sølv, fullstemplet, London, 1905. Mester: Peter Henderson Deere (1895-1913). 29x25,5 cm. Vekt: 770 g.
Tilslag : 4.200 kr
294
294
Tedåse
Tedåse i sølv. H: 15,5 cm. Vekt: 388 g.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.700 kr
295
295
Sukkerskål
Sukkerskål i sølv, Adolf Zethelius mester i Stockholm 1799-1864. Årsstemplet 1847. 16x25 cm. Vekt: 830 g.
Tilslag : 4.200 kr
296
296
Drikkekanne i sølv med drevetdekor og lokkåpner formet som løve. Jens Pettersen Smith mester i Bergen 1719-1744. H: 17 cm. Vekt: 433 g.
Vurdering: 100.000 kr
297
297
Kandisskål
Kandisskål i sølv, mester Jørgen Jacobsen Henning, Holmestrand 1728-1765. L: 17 cm.
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
298
298
Sukkerdrysse
Sukkerdrysse i sølv med drevet dekor, mester i Christiania 1771-1779. H: 18 cm.
Vurdering: 25.000 kr
299
299
Drikkekrus
Drikkekrus i leirgods montert med lokk i sølv. Drevet dekor med innlagt forgylt mynt fra 1696. Michael Steen mester i Oslo 1762-1765 og Tønsberg fra 1755. H: 19 cm.
300
300
Vase i 830s, drevet dekor med emalje, Thune. H: 19 cm.
Vurdering: 9.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
301
301
Konfektskål
Konfektskål i sterligsølv, Charles Edward, fullstemplet London 1903. Ø: 12,5 cm. Vekt: 290 g.
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
302
302
Drikkekrus
Drikkekrus i klart glass montert med lokk i sølv, drevet dekor og innlagt mynt, mesterstemplet. H: 16 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
303
303
Drikkekrus
Drikkekrus i porselen, Royal Copenhagen, montert med lokk i sølv, drevet dekor med innlagt Christian V medalje fra 1693. Axel Johannes Krøyer mester i København. H: 17 cm.
304
304
Sølvstuff,
Sølvstuff, Kongsberg gruvene. 39x27 mm. Vekt: 8,3 g.
Tilslag : 6.000 kr
305
305
Sølvstuff
Sølvstuff, Kongsberg gruvene. 46x28 mm. Vekt: 24,4 g.
Tilslag : 4.200 kr
306
306
Sølvstuff
Sølvstuff fra Kongsberg Sølvverk. Funnet tidlig 1947 i Mildigkeit Gottes gruve. Vekt: 1950 g. Proveniens: Kjøpt fra Kongsberg Sølvverk i 1947, deretter i arv. H: 16 cm.
Vurdering: 500.000 kr - 700.000 kr
Tilslag : 35.600.000 kr
307
307
TISSOT
Dameur
"Saphir" damearmbåndsur i 14K gult gull. 15x15 mm. Vekt: 30 g.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
308
308
LONGINES
Dobbelkappslet lommeur
Dobbelkappslet lommeur i 14K gult gull. Vekt: 108 g. Ø: 53 mm. Løst glass.
Tilslag : 8.500 kr
309
309
CERTINA
CERTINA
"DS-1 25 Jewels" herrearmbåndsur i stål med automatisk trekk og datovisning. Ref.no: C006.407.16.031.00. Fra 2010, kommer med original boks, lærrem og papirer. Ø: 39 mm.
310
310
LAGONDA
Herre armbåndsur
"Chronometer 25 Jewels Automatic" herrearmbåndsur i 18K gult gull med datovisning. Ø: 35 mm.
Tilslag : 4.400 kr
311
311
GIRARD-PERREGAUX
Armbåndsur
"Sub second 17 jewels" armbåndsur i stål med sekundær lærrem. Manuelt opptrekk og plexiglass. Ø: 34 mm.
Tilslag : 3.000 kr
312
312
ETERNA
Armbåndsur
Matic "1000 concept 80" armbåndsur i gulldouble på stål med datovisning. Mod.no: 455T. Automatisk opptrekk. Sekundær rem. 38x39 mm.
Tilslag : 2.000 kr
313
313
CERTINA
Armbåndsur
"DS 303/7022" dykkerur, 100 Meters Sapphire med blå skive og bezel. Kvartsverk og safirglass. Ø: 38 mm. Uret er ikke funksjonstestet.
Tilslag : 1.500 kr
314
314
OMEGA
Armbåndsur
"Genève" armbåndsur med sekundær svart rem. Manuelt opptrekk. Kommer med boks. Ø: 34 mm.
Tilslag : 2.600 kr
315
315
LONGINES
Armbåndsur
Armbåndsur i forgylt sølv. 125-års jubileums-design (1867-1992). Manuelt opptrekk. Plexiglass med original lærrem. Mod. 5254. Ø: 35 mm.
Tilslag : 2.200 kr
316
316
JOE RODEO
JOE RODEO "Rodeo Master Skeleton diamond watch" i stål med 2.2 ct. diamanter, tre remmer. Automatisk opptrekk. Mod: JJM80. Kommer med original eske og dokumenter. Ø: 46 mm.
Tilslag : 8.000 kr
317
317
Must de CARTIER
Armbåndsur
"Tank Vermeil" armbåndsur, kvarts verk i forgylt sølv med krone i safir. Ref.no: 6 81 006. Kommer med original lærrem og boks. 20x28 mm. Uret er ikke funksjonstestet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
318
318
Must de CARTIER
Armbåndsur
"Tank Vermeil" armbåndsur, kvarts verk i forgylt sølv med krone i safir. Ref.no: C C 37 55 41. Fra 1989. Kommer med original boks, lærrem, og verifikasjonsbevis. 20x28 mm. Uret er ikke funksjonstestet.
Tilslag : 14.000 kr
319
319
MONTBLANC kulepenn
Ballpoint Pen Montblanc Writers Honoré de Balzac, med original eske.
Tilslag : 3.000 kr
320
320
2 HERMES skjerf
2 stk HERMES skjerf i silke, "Chateau d'arrière, Design J. Abadie, 90x90 cm. HERMES skjerf i silke "Petit Chevaux" designet av Jacques Eudel 1974, 80x80cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
321
321
2 HERMES skjerf
2 stk HERMES skjerf i silke, "Junques et Sampans" Designet av F. de La Perriere, 90x90cm. HERMES skjerf i silke, "Audrey of Naples", 90x90 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
322
322
Otto MOE
(1877-1954)
Julenisser
"Julenisser" Signert nede til høyre: Otto Moe. Olje på lerret, 71x45 cm.
Tilslag : 4.200 kr
323
323
Wilhelm LARSEN
(1854-1893)
Julemotiv
"Julemotiv" Signert nede til høyre: Wilhelm Larsen. Akvarell på papir, 26,5x19 cm.
Tilslag : 7.500 kr