Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2023

Harry SØRBY
(1905-1988)
Kaffeservise
Kaffeservise i 830s bestående av kanne med håndtak og knopp i bakelitt, samt sukkerkopp og fløtemugge, David Andersen. Vekt: 1220 g.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Bolle på løveføtter
Bolle på løveføtter med drevet dekor, 830s, J. Tostrup 1921. H: 14 cm. Ø: 28 cm. Vekt: 1010 g.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Brett
Brett i sterling sølv på tre ben, 1913, Hunt & Roskell Ltd. 1898-1936. Ø: 32,5 cm. Vekt: 960 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Urne
Urne i sølv, fullstemplet, empire. H: 43 cm. Vekt: 1800 g.
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 17.500 kr
Tobakksboks og pipestativ
Et par pipestativ og tobakksboks i sølv fra J. Tostrup. Pipestativ i 925s. H: 9,5 cm. L: 20 cm. Vekt: 132 g. Tobakksboks i 830s, H: 15,5 cm. Vekt: 381 g.
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Guttorm GAGNES
(1906-1964)
Fat
Fat i sølv med gravert dekor, David-Andersen. Ø: 25,7 cm. Vekt: 815 g.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Oblateske
Oblateske i sølv med drevet dekor, eiernavn og datering 1706, antagelig Søren Wesing/Wissing mester i Trondheim 1716-59. H: 4 cm. L: 9,5 cm. Vekt: 92 g.
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Jacob PRYTZ
(1886-1962)
Vase i 925s med blå og rød speilemalje, J. Tostrup. H: 18 cm. Formgitt 1932.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Thorbjørn LIE- JØRGENSEN
(1900-1961)
Mokka- kaffeservise
Mokka- kaffeservise i forgylt 925s med speilemalje, bestående av kanne, sukkerkopp og fløtemugge. Medfølgende originalt etui.
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag : 67.000 kr
Sukkerdrysse
Sukkerdrysse i sølv og speilemalje, J. Tostrup. H: 12,5 cm.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Barometer
Barometer i 925s med speilemalje på guillochert bunn, David-Andersen. 18x20,5 cm. Ø: 14 cm. Proveniens: Gunnar Schjelderup (1895-1972). Schjelderup var en markant industrileder i Norge på 1900-tallet, og administrerende direktør for Christiania Spigerverk 1926-61.
Vurdering: 12.000 kr
Grete PRYTZ KITTELSEN
(1917-2010)
Skål
Skål i sterling sølv med hvit speilemalje, J. Tostrup. H: 5 cm. B: 15 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Drikkekanne med gravert dekor og lokk i sølv, renessansestil, datert 1755, noe omarbeidet. Ustemplet. H: 21 cm. Vekt: 730 g. *
Vurdering: 20.000 kr
Et par rokokko lysestaker i sølv, mesterstempel "Gebrüder Müller", tilskrevet Johann og Martin Friedrich Müller, fra perioden 1740-1757 i Berlin. H: 16,5 cm. Vekt: 378 g.
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Et par begere
Et par Skiensbegere i sølv, gravert dekor med løv og delvis forgylling. H: 10 cm. Vekt: 271 g.
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 23.000 kr
Smykkesett
Håndlaget smykkesett bestående av et collier i 8K gult gull med 9 safirer og 52 zirkoner 8/8-cut. L: 25 cm. Vekt: 8 g. Et armcollier i 8K gult gull med 7 safirer i forløp inn mot sentersten, omkranset med 86 8/8-cut zirkoner. L: 18,5 cm. Vekt: 7,7 g. E par ørepynt i 8K gult gull dekorert med 2 ovale safir-fasetter og 2 runde safir-fasetter med 28 zirkoner 8/8-cut. L: 3,7 cm. Vekt: 4,5 g.
Vurdering: 25.000 kr - 35.000 kr
Ring i gull
Ring i 18K gult gull med diamanter på totalt ca. 1.5ct. TW/SI. Str. 55,5. Vekt: 10 g.
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Anheng med kjede
Anheng med kjede i 18K hvitt gull fattet med smaragdslepet, antatt naturlig akvamarin på ca. 2ct. og ca. 20 brilliantslepne diamanter på ca 0.40ct. TW/SI. Kjede: 38 cm. Anheng: 16x13 mm. Vekt: 4,6 g.
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Rubinørepynt
Et par ørepynt i 18K gult gull fattet med 2 rubiner, hver på ca. 0.5ct., omkranset med ca. 60 brilliantslepne diamanter i 2 rader. SI2-P1. Vekt: 5 g.
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
To stangnåler
2 stangnåler. 1 nål i 14K gult gull med kultiverte perler, David Andersen. L: 50 mm. 1 nål i 18K hvitt gull med 8 roseslepne diamanter, samt 1 moderne diamant som sentersten. L: 55 mm. Total vekt: 6,7 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
LUVA
Armbåndsur
"Flip Top" armbåndsur i 14K gult gull med diamanter på låsen, urskive i perlemor merket "Luva". Manuelt opptrekk. Vekt: 76 g.
Tilslag : 19.000 kr
Anheng med kjede
Anheng med kjede i 14K hvitt gull med blå sten, antagelig safir. L: 38 cm. Vekt: 3,43 g.
Ring i hvitt gull
Ring i 18K hvitt gull, fattet med ferskvannsperle på 0,8 mm., omkranset av 10 brilliantslepne diamanter på til sammen ca. 1ct. Str. 53. Vekt: 5 g.
Tilslag : 5.500 kr
Ring
Ring i 14K hvitt gull fattet med brilliantslepet diamant på ca. 0.8ct. TW-W/SI, flankert av 2 brillianter i blomsterfatning, på 0.14ct. Str. 53. Vekt: 2,6 g.
Tilslag : 11.000 kr
Brosje/anheng
Brosje/anheng i 14K gult gull fattet med sitrin og 8 perler, David-Andersen. Ø: 45 mm. Vekt: 30 g.
Tilslag : 7.500 kr
Jade ring
Jade ring i 14K hvitt og gult gull, fattet med ca. 60 brilliantslepne diamanter og cabochonslepet jade på ca. 3ct. Håndlaget. Str. 53. Vekt: 12 g.
Tilslag : 10.500 kr
Et par øreklips
Et par øreklips i 18K gult gull, formet som overflødighetshorn fattet med tilsammen 10 brilliantslepne diamanter i TW/SI, 8 safirer, 6 rubiner og 4 smaragder. L: 28 mm. Vekt: 12,7 g.
Tilslag : 6.500 kr
Serveringsboller
Et par serveringsboller i sølv, Jens Petter Larsen Dorenfeldt mester i Trondheim 1750-1788. H: 8 cm. L: 17,5 cm. Vekt: 594 g.
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag : 44.000 kr
Et par lysestaker i sølv med drevet dekor, ca. 1770. H: 26 cm. Vekt: 720 g.
Tilslag : 14.000 kr
Pokal
Pokal i sølv med lokk. Lokket er dekorert med en fugl sittende på en gren. Bernt Christopher Kelberlade mester i Trondheim 1770-1798, årsstemplet 1771. H: 20 cm. Vekt: 390 g.
Vurdering: 15.000 kr - 18.000 kr
Tilslag : 13.500 kr
J. Tostrup
drikkekanne i 830s med drevet dekor, lokk med Nasjonal Samlings partimerke i emalje, samt gravert: Ministerpresident Vidkun Quisling. Stemplet 830s J. Tostrup 1945. H: 16 cm. Vekt: 745 g. Proveniens: Vidkun Quisling. Solgt på Volds auksjon for Erstatningsdirektoratets regning 22. januar 1957.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 54.000 kr
Luktevannshus
Luktevannshus med rikt drevet dekor i form av rocailler og blomster, lokk prydet med en fugl, og fot med balsam-gjemme. Eiermonogram A.AD og datering 1807 under foten. H: 8,5 cm. Vekt: 42,11 g.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Sukkerdrysse
Sukkerdrysse i sølv, rokokko, Christian Hendrik Seiler mester i Arendal (1753-1789). H: 20 cm. Vekt: 209 g.
Tilslag : 18.500 kr
Beger i sølv
Beger i sølv, gravert dekor, to bånd og forgyldte løv. Mester: Jacob Andreas Blytt, Bergen bystempel 1800. Guardein: Mathias Pettersen (1790-1812), månedstempel Væren (20. mars-20. april). H: 12 cm. Vekt: 98 g.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Krus med lokk i sølv
Krus i porselen "Famille rose" Kina, Qianlong (1735-96). Lokk i sølv med innlagt speciedaler "Christian VII, 1776", eierinitialer og datering 1783, utydlig mesterstemplet muligens Jacob Jensen Smidt, Strømsø (1741-1787). H: 17,5 cm.
Tilslag : 9.000 kr
Beger
Beger i sølv, gravert dekor, ringer og forgylt munningsrand, datert og med eierinitialer: HJS AED 1704. Jocum Hansen Fendt, Skien (omtalt første gang 1682) d. 1711. H: 11,5 cm. Vekt: 175 g.
Vurdering: 40.000 kr - 50.000 kr
Tilslag : 30.000 kr
Luktevannshus
Luktevannshus i sølv fattet med slepne fargede glasstener, delvis forgylt. Mester: Andreas Erichsen Hinds enke, Bergen ca. 1790. H: 7,5 cm.
Tilslag : 15.500 kr
Luktevannshus
Luktevannshus i sølv med drevet dekor, lokk med krone, delvis forgylt, eiermonogram A.W.D og datering 1793. Jacob Steen mester i Christiania 1765-1804. H: 8 cm. Vekt: 42 g.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Et par kandelabre
Et par kandelabre med fire lyspiper, konvertible, rokokkostil, København 1857. H: 51 cm. Vekt: 3320 g.
Tilslag : 36.000 kr
Skje
Skje med trefliket avslutning, Michel Olsen, Bergen 1679-1699. L: 18,5 cm. Vekt: 43 g.
Vurdering: 4.000 kr
Kuleskje
Kuleskje i sølv, Thore Andreas Friis, Trondheim ca. 1760. L: 16 cm. Vekt: 40 g.
Tilslag : 3.000 kr
UTGÅR
UTGÅR
Drueskje
Drueskje i sølv, Jacob Pedersen, Bergen ca. 1730. L:18 cm. Vekt: 46 g.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.200 kr
Beger
Beger i sølv med løv og gravert dekor, Johan Otte Angel mester i Bergen 1788-1790. Fullstemplet 1789. H: 13 cm. Vekt: 140 g.
Tilslag : 7.500 kr
Drikkekanne i sølv
Drikkekanne i sølv med drevet dekor. H: 15 cm. Vekt: 613 g.
Tilslag : 9.500 kr
Drikkekanne i sølv med innlagt medalje i lokket, Oluf Jørgensen, mester i Bergen 1650-1700. H: 17 cm. Vekt: 690 g.
Vurdering: 80.000 kr
Tilslag : 60.000 kr
Et par lysestaker i 830s, Thune 1930-tallet. H: 15,5 cm.
Vurdering: 4.000 kr
Armring
Armring i 14K hvitt gull fattet med 20 brillianter, totalt 3.22ct. antatt kvalitet F/G-VS. 55x45 mm. Vekt: 29,6 g. Håndlaget av Tom Simensen hos David-Andersen.
Vurdering: 100.000 kr
Perlecollier
Perlecollier, barokke kulturperler ca. 12-13,6 mm, med lås i 18K hvitt gull fattet med 24 brilliantslepne diamanter TW/SI, og 1 perle, fullstemplet JLAN, Stockholm 1974. L: 44 cm.
Tilslag : 14.000 kr
Ring med diamanter
Ring i 18K gult gull med 58 baguettslepne diamanter på totalt 1.58ct. Str. 52. Vekt: 9,8 g.
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Ring
Ring i 14K gult gull med 5 old cut brillianter. Str. 53,5. Vekt: 5,7 g.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Brosje
Brosje i platina fattet med 98 brilliantslepne diamanter TW/VS-SI, og oval fasettslepet akvamarin på ca. 2ct., art nouveau, ca. 1910. L: 6,8 cm. Vekt: 12,9 g. Medfølgende originaleske.
Vurdering: 12.000 kr - 16.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Perlekjede
2-radet perlekjede med lås i 14K hvitt gull fattet med perle. L: 78 cm.
Tilslag : 2.600 kr
Ring
Ring i 14K hvitt gull med en old cut diamant på 0.4ct. Str. 50. Vekt: 2,4 g.
Vurdering: 4.000 kr
Ring
Vintage diamantring i 14K hvitt gull med 1 brilliant sentersten på 0.44 ct. omkranset med 8 brillianter. Totalt 1,80 ct. TW/VVS-VS1. Norsk produsert og støpt for Homstvedt. Str. 49. Vekt: 4,80 g.
Vurdering: 35.000 kr
Tilslag : 35.000 kr
177
177
Øreklips
Et par øreklips i 18K gult gull med 40 brilliantslepne diamanter, og 8 prinsesseslepne diamanter, samt 2 cabochonslepne safirer på ca. 1.0ct. Vekt: 11,8 g.
Vurdering: 8.000 kr - 9.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
178
178
Brosje
Brosje/anheng i 14K gult gull. 50x50 mm. Vekt: 53 g.
Tilslag : 15.000 kr
179
179
Et par øredobber
Et par øredobber i 18K hvitt gull fattet med 40 brilliantslepne diamanter på i alt ca. 1ct. med to dråpeslepne safirer. TW/SI. L: 22 mm. Vekt: 5,1 g.
Tilslag : 12.000 kr
180
180
Lorgnett
Lorgnett 14K gult gull med opaler, smaragder og rubiner. Kjede i forgylt sølv, stemplet 835. Lorgnett antagelig laget på oppdrag tidlig 1900-tallet. Risset inn: VIIII. Lorgnett, L: 7,5 cm, total L: 38 cm. Vekt: 34 g.
Tilslag : 8.000 kr
181
181
Ballkort-étui
Étui for ballkort i 18K gult gull og emalje, merket "Souvenir". Inneholder 4 kort i elfenben satt sammen til en vifte, samt 1 penn. 8,5x5 cm. Utydelig stemplet, trolig sent 1700-/ tidlig 1800-tallet.
Vurdering: 7.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
182
182
Pudderdåse
Pudderdåse i gull og sølv, Cartier. 128x56x11 mm. Vekt: 180 g. Medfølgende originalt etui.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
183
183
Drikkekanne i sølv med punslet og gravert dekor, lokk med innlagt medalje "Christian VI". Gravert "For livs og flor og fred i tvende hvndred Aar Vor Sions tak og fryd. Til hölen himmel gaar. AN MDCCXXXVI.D.XXX.OCT", Peder Christian Dorenfeldt, mester i Trondheim 1749-1772. H: 18,5 cm. Vekt: 670 g. *
Vurdering: 20.000 kr
184
184
Kaffekanne
Kaffekanne i 13 1/4 sølv, mesterstemplet. H: 25 cm. Vekt: 802 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
185
185
Skål i sølv, Kongsberg
Skål i sølv fra Kongsberg Sølvverk, stemplet og datert 1958. Vekt: ca. 1000 g.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 50.000 kr
186
186
Sølvstuff
Sølvstuff fra sølvgruvene i Kongsberg. 62x50 mm. Montert på base i tre. Vekt inkludert base: 140 g.
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Tilslag : 30.000 kr
187
187
Sølvstuff
Sølvstuff fra sølvgruvene i Kongsberg. 42x25 mm. Vekt: ca. 20 g. Montert på base av tre.
Tilslag : 31.000 kr
188
188
Sølvstuff
Sølvstuff fra sølvgruvene i Kongsberg. 56x50 mm. Vekt: 38 g.
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
189
189
Barokkskje
Barokkskje i sølv, Berent Lampe, mester i Bergen, ca. 1680. L: 20 cm. Vekt: 46 g.
Vurdering: 5.000 kr
190
190
Kuleskje
Kuleskje i sølv, Gierdt Frølich, mester i Bergen fra 1608. L: 14 cm. Vekt: 25 g.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
191
191
Kuleskje
Kuleskje i sølv ca 1620, Jørgen Blechkman d.e., mester i Bergen 1594-1625. L: 14 cm. Vekt: 23 g.
Vurdering: 6.000 kr
192
192
Kuleskje
Kuleskje med gravert blad og vridd skaft, Kort Heinrichsen Høyer, mester i Bergen fra 1595. L: 14,5 cm. Vekt: 25 g.
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
193
193
Serveringsbrett i sølv
Serveringsbrett i sølv. 36x61 cm. Vekt: 2430 g. Proveniens: Frits Thaulow, deretter i arv.
Tilslag : 14.500 kr
194
194
Snusdåse
Snusdåse i sølv, innvendig forgylt, mesterstemplet IC. 7x6 cm. Vekt: 58 g.
Tilslag : 2.800 kr
195
195
UTGÅR
UTGÅR
196
196
Et par sausepanner
Et par sausepanner i sølv med sidehåndtak i tre, København 1929. L: 21,5 cm. Vekt: 180 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
197
197
Voluttskje
Voluttskje i sølv, Jørgen Blechman, mester i Bergen 1630-40. L: 17,3 cm.
Vurdering: 12.000 kr
198
198
Grøtskje
Grøtskje i 13 1/4 sølv. Lorentzen Drammen 1847. L: 40 cm. Vekt: 200 g. Proveniens: Thorvald "Thorry" Meyer Kiær (1888-1968), deretter i arv.
Tilslag : 1.500 kr
199
199
Jardiniere
Jardiniere i sølv. 20x30,5x51 cm. Vekt: 2060 g.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
200
200
Mugge
Mugge i sterling sølv med håndtak i bakelitt, fullstemplet London. H: 12,3 cm. Vekt: 340 g.
Tilslag : 2.400 kr
201
201
Et par ørepynt
Et par ørepynt i gult og hvitt gull fattet med old cut diamanter på totalt ca. 2ct. TW/VS-SI. Antagelig David-Andersen. L: 3 cm. Vekt: 5 g.
Tilslag : 14.500 kr
202
202
Nål
Nål i form av en hund i 18K hvitt gull fattet med 24 old cut diamanter og rubin. MAPPIN & WEBB, London. L: 50 mm. Vekt: 5 g. Medfølgende originaleske.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
203
203
Armlenke
Armlenke i 14K gult gull. L: 19 cm. Vekt: 27 g.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
204
204
Armbånd
Armbånd i 14K gult gull med 3 perler. L: 17,5 cm. Vekt: 9 g.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
205
205
Armbånd
"Bismark" armbånd, 14K gult gull. L: 18 cm. Vekt: 14 g.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
206
206
Lillefingerring
Lillefingerring i 18K gult gull fattet med oval fasettslepet safir på ca. 1ct. samt ca. 36 brilliantslepne diamanter på totalt 0.40ct. TW/SI. Str. 47. Vekt: 4,8 g.
Tilslag : 6.500 kr
207
207
Ring
Art deco ring i 18K gult gull, fattet med stor opal på ca. 6ct. flankert av 6 brilliantslepne diamanter, stemplet CB. Str. 56. Vekt: 7,6 g.
Tilslag : 7.500 kr
208
208
Ring
Lapponia ring i 14K gult gull, konjakk-farget sitrin. Str. 54,5. Vekt: 11,8 g.
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
209
209
Akvamarin 279 ct.
Stor slepet naturlig akvamarin, modifisert brilliantslepet sten "oval flowercut". 279.85ct. Sertifikat fra GGI. Stenen ble tatt ut i Himalaya.
Vurdering: 220.000 kr - 250.000 kr
210
210
Ring
Ring i 18K hvitt gull fattet med ovalslepet ametyst, skuldre fattet med 64 brilliantslepne diamanter på totalt ca. 0.60ct. TW/W (G-H). Str. 55. Vekt: 7,1 g.
211
211
Armbånd
Armbånd i 18K gult og hvitt gull. L: 19,5 cm. Vekt: 33 g.
Tilslag : 13.500 kr
212
212
Ring
Ring i 14K hvitt gull med princess cut diamant, ca. 0.30ct. TW/SI. Str. 55. Vekt: 2,1 g.
Tilslag : 3.000 kr
213
213
Armbånd
"Ferncoast" armbånd med ankerkjede i 18K hvitt gull med 73 stk. 8/8 diamanter, samt 2 brillianter i endene. Stemplet med svensk kontrollstempel. C.G. Hallberg fra 1957. Vekt: 20,5 g. Gave til gudmor i forbindelse med dåp av skipet Ferncoast.
Tilslag : 8.500 kr
214
214
OMEGA
Ambåndsur, OMEGA
armbåndsur med lysende display, non chronograph, Quartz, stål med forgylling, 1977. Serie nr. 39211799. Ref. nr. 1960045.
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
215
215
BREVETE
Reiseur BREVETE
Reiseur i sterling sølv, 4542, Sveitsisk. 4,7x3,2 cm. Vekt: 57 g. Mangler.
Tilslag : 1.800 kr
216
216
BAUM & MERCIER
Armbåndsur, BAUM & MERCIER
armbåndsur i 18K gult gull med manuelt urverk, safir på krone. Baum et Mercier Mod. 37078, med alligator rem. 1970-tallet. 32,2x30,2 mm.
217
217
Lommeur
Lommeur i sølv, med kjedetrekk, London 1600-tallet. Ø: 51 mm.
Tilslag : 17.000 kr
218
218
ZRC
Dykkerur ZRC
Etanche Grand Fonds 300, vintage, dykkerur. Antimagnetisk, automatisk urverk, datovisning, original ZRC stålrem. Kassenummer 5124904. Ø: 36 mm.
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
219
219
Lommeur
Lommeur i gult gull, nøkkeltrekk med medfølgende nøkkel. Ø: 42 mm. Vekt: 51 g.
Tilslag : 6.000 kr
220
220
OMEGA
Armbåndsur, OMEGA
Constellation armbåndsur. Automatic Chronometer Officially Certified. Pie Pan sort skive med forgylling. Stålrem. Automatisk trekk. Ø: 34/35 mm.
Tilslag : 15.000 kr
221
221
ROLEX
Armbåndsur, ROLEX
Oysterdate Precision 6694 armbåndssur. Stål kasse og rem, plexiglass. Oysterlenke. Manuelt opptrekk, datovisning. Ø: 34 mm.
Tilslag : 19.500 kr
222
222
ROLEX
Armbåndssur, ROLEX
Oyster Perpetual Date armbåndssur. Superlative Chronometer Officially Certified mod. 5700. Automatisk trekk, datovisning. Stålkasse og rem, plexiglass. Oysterlenke. Ø: 34 mm.
Tilslag : 35.000 kr
223
223
OMEGA
Armbåndssur, OMEGA
Geneve Automatic armbåndssur, ca. 1974. Plexiglass med nyere lærrem, 44x36 mm.
Tilslag : 4.000 kr
224
224
H. MOSER & CIE
Armbåndssur, H. MOSER & CIE
armbåndssur. Manuelt opptrekk, stål med gullkappe og fixoflex-rem. Ø: 33 mm.