Katalog for Vårauksjonen 2018

Speillampett, forgylt, 1700-tallet. (62x30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Skrin med karveskurd og orig. maling, eierinitialer og dat. 1793. (L:40cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Kanne, lagget med orig. malt dekor, ant. Sata, Hallingdal. (H:39cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Tine med orig. malt dekor, dat. 1854, Vest-Agder. (16x26x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Vitrineskap med orig. maling, barokk. (118x66x32cm)
Tilslag : 6.000 kr
Staskniv montert med sølvbeslag, Magne Groven. (L:21cm)
Tilslag : 8.000 kr
Slirekniv med skåret gjennombrutt dekor, Louen, Vest-Agder. (L:26cm)
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 36.000 kr
Speil med skåret og forgylt dekor, gustaviansk-stil. (84x57cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Kaffekanne i tinn, knekket form, barokk, stempl. (H:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Gulvur med orig. malt dekor, Flatbygdene 1800-tallet. (H:210cm)
Tilslag : 3.600 kr
Kjenge med orig. rosemaling, utvendig drikkevers: "For en Tørstig Mann er i en Maadelig Dram", Vestlandet 1800-tallet. (L:28cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 17.500 kr
Prismelysekrone, gustaviansk. (H:120cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Spillebord i eik, 1700-tallet. (H:77/B:80,5cm)
Tilslag : 4.400 kr
Fat i fajanse "Urbino" Italia 1500/1600-tallet. (Ø:40cm) Proveniens: Henrik Sørensen.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 19.000 kr
Speil med skåret og malt dekor, 1700-tallet. (H:84cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
Et par armstoler i mahogni med intarsia, tidl. 1900-tallet.
Tilslag : 3.200 kr
Kontorstake i jernblikk, tidl. 1800-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Et par kåpestaker i messing, barokk, 1600/1700-tallet. (H:19,5cm)
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Tilslag : 37.000 kr
Maud GJERULDSEN BUGGE
(1962-)
Bolle i farget glass, sign. Hadeland. (H:24/L:44cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Ingvil HAVREVOLD
(1942-1996)
Skulptur i keramikk, sign. (H:42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Einar Barnes
(1908-1985)
Papirkurv
Papirkurv i teak og plywood, Einar Barnes for P.S. Heggen, 1950-tallet. (45x39x22cm)
Vurdering: 1.500 kr
Karen KLIM
(1951-)
Vase i glass, sign. 1995. (H:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Margrethe von der LIPPE
(1913-1999)
Veggfat i keramikk, sign (43x47cm)
Karaffel, Nøstetangen ca. 1760. (H:15cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Tebord med skåret dekor, rokokko. (77x65x54cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Løvekrus i bjerk, 1800-tallet. (H:21,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
2 vinglass, kartusj med monogram, Lauenstein 1760/1770. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Et par vinglass, kartusj med monogram, ant. Tyskland siste halvdel 1700-tallet. (H:17/16cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Figurgruppe i porselen "Kvinne og Putti sittende ved globus", modell av Johan Christian Pfeffer (1710-89), fabrikk Volkstedt, sign. V18, ca. 1780. (H:23cm)
Tilslag : 3.200 kr
Et par lysestaker i messing, Tyskland 1700-tallet. (H:26cm)
Vurdering: 3.000 kr
Et par miniatyrportretter malt på elfenben, Kaptein C.F Prost og Karen Prost. (3,5cm/5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Kubbestol med orig. maling, skåret dekor med eierinitialer og dat. 1781. (H:87cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Mangletre med skåret og malt dekor, dat. 1776. (L:68cm)
Tilslag : 8.000 kr
Tutanne, lagget med orig. maling, 1700-tallet.(H:22cm)
Tilslag : 4.600 kr
Ølbolle med orig. rosemaling, innvendig drikkevers, eirinitialer og dat. 1791. (Ø:28,5cm)
Tilslag : 8.000 kr
Khorasan. (200x135cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Bocharra, ca. 1950. (142x110cm)
Flyter med rester av orig. maling, 17/1800-tallet. (L:14cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Trøys med orig. malt dekor, dat. 1822, Hallingdal. (l:45cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Mellaup med skåret og malt dekor. (34x19x18cm)
Tilslag : 11.000 kr
Et par lysestaker i tinn, skjevknekket, rokokko. (H:19,5cm)
Tilslag : 5.000 kr
Halfdan HERTZBERG
(1857-1890)
Skulptur i bronse "Dagblad-gutten", sign. (H:31cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Penselholder i porselen Qing, Kina 1800-tallet. (H:12,5cm)
Tilslag : 9.500 kr
Tempelvase i porselen Kina 1900-tallet, Wan-Li merke. (H:23cm)
Tilslag : 5.500 kr
Skål i porselen, Kangxi 1661-1722. (H:8/Ø:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Brillehus i rotbjerk, likeknekket form med skåret dekor, sen-barokk.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Primstav
Primstav. (L:66cm)
Vurdering: 12.000 kr
Et par skåler i cloisonné emalje, Kina tidl. 1900-tallet. (Ø:24/21cm)
Tilslag : 2.000 kr
Fat i Imari porselen "Powder blue", Kangxi 1661-1722. (Ø:28cm)
Tilslag : 6.000 kr
Klaffebord med skap, rester av orig. maling, dat. 1781. (77x73x70+2x53cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Kjenge med skåret og malt dekor. (L:49cm)
Tilslag : 12.500 kr
Hengeskap med skåret og malt dekor, eierinitialer og dat. 1813, Numedal. (79x68x23cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Hjørneskap med sprang, orig. maling, eiernavn L. Oldre og dat. 1872, Valdres. (H:186/D:50cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Smørstaup med orig. malt og skåret dekor, 17/1800-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Kjenge med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1843. (L:22cm)
Tilslag : 6.500 kr
Kashmir. (215x122cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Hatschlou, Turkmenisitan ca 1920. (139x126cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Grøtamber med orig. rosemaling, eierinitialer og dat.1849. (H:30cm)
Tilslag : 8.500 kr
Båndvev med orig. rosemaling, dat. 1844, Glittenberg. (16,5x32cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Hengekannestol med orig. malt dekor, toppstykke påført teksten: "Sÿver Hermandsen - Krydshaug. Malet aaret 1834", Ål i Hallingdal. (130x100x36cm)
Vurdering: 120.000 kr - 150.000 kr
Tilslag : 270.000 kr
Speil i mahogni med forgylte detaljer, 1700-tallet. (142x72cm)
Tilslag : 18.500 kr
6 stoler samt armstol, skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Tilslag : 18.500 kr
Kanape med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk. (L:178cm)
Tilslag : 3.000 kr
Portalkiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1862. Vest.-Agder. (76x110x55cm)
Tilslag : 3.600 kr
Tebord med orig. malt dekor, 1700-tallet. (71x85x62cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Billedvev, Norge tidl. 1900-tallet. (96x166cm)
Barneskatoll med orig. malt dekor dat. 1861, Ola Olson Rishovd, Hallingdal. (80x61x22cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 25.000 kr
Mangletre med skåret og malt akantusdekor ant. Anders Tordsen Tassmyrhaugen, Vågå. (L:83cm)
Tilslag : 9.500 kr
Langkikkert på stativ, 1800-tallet. (H: 140cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Galionsfigur. (H:96cm)
Tilslag : 12.000 kr
Skipsklokke, "Aragrace". (H:35cm) Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen deretter i arv.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Thomas LURAAS
(1799-1886)
Kisteskrin med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1837. (21x35x22cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 30.000 kr
Mangletre med skåret og malt dekor med tvillinghester. (L:64cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Armstake i jern, 2 lyspiper, ant. 1700-tallet. (H:67cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Ølbolle på kuleben i kobber og messing med drevet og siselert ornamentikk, med inskripsjoner, norsk arbeide, stemplet MB. (H:15cm/Ø:37cm) Tekst:Drik Lad Skaalen Gaa Prøv Din Øllet Beider Paa Saa Siger Dren Biørsen Osse 1795. Du Synest at Være Den Sterkeste Helt Men Hundrede Slige det Haver Jeg Felt. Her Er I Mang Ein Hest Sprængt Og Mang Ei Moi Krænt Og Mange Spræke Kara Dængt. S.C.S. J.S.S. J.J.D. K.J.D. 1692 1779.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Isfahan Seirafian, sign., kourk på silkerenning, ca 1950. (174x110cm)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag : 25.000 kr
Isfahan, kourk på silkerenning. (240x150cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1811, Telemark. (98x73x27cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Kane med rester av orig. malt dekor, Hallingdal (L:31cm)
Tilslag : 38.000 kr
Lars KINSARVIK
(1846-1925)
Armstol med rikt skåret og malt dekor. Proveniens: Sjømannskirken i Rio de Janeiro.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 28.000 kr
Løvekrus i bjerk. (H:26cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Hjørne-hengeskap med malt dekor i fyllingene med blomster og figur, ant. Vestlandet 1700-tallet. (H:68/D:43cm)
Tilslag : 10.500 kr
Vugge med rester av orig. maling, 1800-tallet. (L:84cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
UTGÅR.
Kiste med messing beslag. (82x140x65cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tekanne i porselen, rokokko, Meissen ca. 1770. (H:11cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Et par empire lysestaker i forgylt bronse, Frankrike 1800-tallet. (H:27,5cm)
Tilslag : 6.000 kr
Platte i porselen med forgylling på blå bunnfarge med malt portrett av Princesse de Lamballe i senter, Wien. (Ø:25cm)
Tilslag : 2.800 kr
Framskap med orig. malt dekor, Kongsbergmaleren el. hennes skole, 1700-tallet. (232x130x50cm)
Vurdering: 35.000 kr
Ovnsplate, Ulefoss 1772. (80x82cm)
Tilslag : 2.400 kr
Hardingfele, medfølgende kasse.
Tilslag : 4.600 kr
Fiolin, O.P. Jacobsen Trondhjem 1943 og 1958 med tilhørende kasse. (Sprekk)
Vurdering: 8.000 kr
Gulvur med orig. rosemaling, malt av Knut Luraas. (H:211cm)
Tilslag : 5.500 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, Valdres, dat. 1796. Ant. malt av Ola Hermundsen Berge (1768-1825) (88x99x35cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 52.000 kr
Suzami (broderi), Usbekistan ca 1900. (220x207cm)
Heriz, ca 100 år. (355x285cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Ølbolle med orig. rosemaling, innvendig drikkevers: "Lad godt Øl Audi mig rinde drik saa ud af sinde Faaer, søg saa til du Døren finder naar du af Huset gader", eierinitialer M.G.D.L dat. 1833. Glittenberg.(Ø:38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Grøtamber med skåret akantusdekor. (H:31cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Halvor Fanden (1599-1657) eller hans krets. Drikkekanne med rikt skåret dekor, mytologiske motiver dekorert med 3 ovaler inneholdende hhv. Herkules, Apollon og Merkur, lokk utformet med Eros figur omsluttet av slange, eierinitialer og dat. 1672. (H:22cm) (kompletteringer)
Vurdering: 150.000 kr
Tilslag : 440.000 kr
Kiste med orig. malt dekor, dat. 1759. (62x99x67cm)
Tilslag : 4.200 kr
Bord med rester av orig. rødmaling, skuff under platen, 1800-tallet. (73x127x75cm)
Vurdering: 5.000 kr
Form i kobber, 1800-tallet. (L:33cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.200 kr
Liten amber med skåret akantusdekor. (H:23cm)
Tilslag : 14.500 kr
Fat i tinn, Marcus Pedersen Brandt, Bergen 1736. (Ø:37cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Kjenge med orig. malt dekor, dat. 1808. (L:34cm)
Tilslag : 9.000 kr
Stettefat med og skåret dekor, 17/1800-tallet.(H:13,5/Ø:27cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Munkepanne i kobber 1800-tallet. (L:61cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Skautaskrin med orig. malt dekor med brudepar, Per Århus (1758-1831), Hardanger. (16x36x16cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 26.000 kr
Pipebord, Black Forest, Schwarzwald. (H:92cm/Ø:38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Løvekrus i bjerk. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Hageurne i marmor, 1800-tallet. (H:89cm)
Tilslag : 12.500 kr
Ølhøne med rester av. orig maling, 1800-tallet.(L:21cm)
Tilslag : 22.000 kr
Kjøkkenbenk. (78x115x77cm)
Tilslag : 9.000 kr
Kiste med orig. rosemaling, innv. malt i lokket, eiernavn: Anne Hansdatter Løvhaugen, dat. 1857, malt av Pål K Hulbak (1788-1861) .(74x107x58cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Teppe, Isfahan, kourk, ca 1950. (241x154cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tabriz, ca 1940. (337x250cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
KONTINENTAL SKOLE (1700-tallet)
Opp. "Madonna og barnet", usign. (77x59cm)
Tilslag : 7.000 kr
Et par interiørdetaljer formet som engler med akantus skjæring, 1700-talls type. (H:180cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 17.500 kr
Et par spinnestoler med malt dekor, Vestlandet tidl. 1900-tallet.
Tilslag : 2.600 kr
Billedvev. (54x53cm)
Vurdering: 12.000 kr
Isbjørnskinn med hode, foret underside. (L:2.45/B:2.40cm).
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
Skautaskrin med karveskurd, 1800-tallet. (14,5x31,5x15,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Renessanse laugskanne/tankard med rester av orig. malt dekor. (H:38cm)
Tilslag : 23.000 kr
Framskap med orig. maling, Valdres 1800-tallet. (199x153x39cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
Presentasjons koffert med tekanne, sukkerkopp, fløtemugge samt sjokoladekanne og to underfat. (nag) Prov. Gave fra Dronning Margrethe til Overhoffmesterinne hos Kong Olav.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Fat i porselen med polykrom blomsterdekor, Frankenthal 1759-62, fabrikk og dekor signatur. (Ø:40cm)
Tilslag : 2.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, ant. Berthold Andersen, dat. 1792. (70x61x23cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Sendingskurv med orig. rosemaling, Vestlandet 1800-tallet. (40x46x46cm)
Konsollspeil, forgylt, 1800-tallet. (H:240+43/B:88cm)
Tilslag : 4.200 kr
Et par høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Grøtamber med skåret og malt dekor, eierinitialer og dat. 1865. (H:29cm)
Tilslag : 6.500 kr
Kommode i mahogni med marmor topp. (91x113x53cm)
Tilslag : 3.500 kr
Dragkiste, malt med forgylte detaljer, 1700-tallet. (92x50x83cm)
Tilslag : 11.000 kr
Bactiar, 1930/1940. (203x135cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Tyrkisk bønneteppe
Tyrkisk bønneteppe, ca. 1930. 215x135 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Teppe, Chowal, Turkmenistan, ca 1910. (153x81cm)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Et par høyryggede stoler med skåret skjell i rygg og sarg, Trøndelag 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Kanne, lagget med orig. malt dekor,eierinitialer og dat. 1849. Trøndelag. (H:47cm)
Tilslag : 4.200 kr
Kommode i valnøtt, 1700-tallet. (86x107x57cm)
Tilslag : 10.500 kr
Kiste med orig. rosemaling, eierinitialer og 1835. (62x117x64cm)
Vurdering: 4.000 kr
Grøtamber med skåret og malt dekor, eiernavn og dat. 1865. (H:29cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Drikkekanne, lagget med skåret og malt dekor, eierinitialer og dat. 1777 på undersiden. (H:25cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor med eiernavn: Lars Nilsen Strand, dat. 1834, ant. Bæra. (85x99x42cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 25.000 kr
Ølbolle med svidekor, Vestlandet. (Ø:12cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.200 kr
Thomas LURAAS
(1799-1886)
Skrin med orig. malt dekor. (8x26x20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Lekehest, 1800-tallet. (kompleteringer) (H:36/L:55cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Ullkurv med svidekor, 1800-tallet. (H:66cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
2 vinglass, det ene med Fredrik V monogram, Tyskland 1700-tallet. (H:16,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
2 vinglass, ett med C7 monogram, det andre Leipzig 1759. (H:16/17cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, dat. 1807. (85x86x31cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
JAPANSK SKOLE
Skulptur i bronse "Mann bærende på et barn", sign. (H:36cm)
Vurdering: 2.000 kr
Vase i porselen, Kina 1800-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Hest skåret i tre, 1800-tallet. (H:48/L:94cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Snusdåse i porselen, forgylt bronse montering, 1700-tallet, ant. Meissen. (4,5x8x6,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 2.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
Shireki Afshar. (243x148cm)
Vurdering: 6.000 kr
Shirwan, ca 100 år. (162x112cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Stettefat, 17/1800-tallet. (H:10/Ø:14,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.800 kr
Kanne, lagget med skåret dekor. (H:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Bokeske med orig. maling, 1800-tallet. (H:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Andrea SANDNES
(1860-1939)
Vevnad "Tyttebær" etter Nikolai Astrup kartong. (135x62cm) (Andrea Sandnes datter var gift med Nikolai Astrups bror Christian)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Andrea SANDNES
(1860-1939)
Åkle. (277x140cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Smørkopp med lokk, blåfarget glass, ant. Kosta ca. 1800. (H:17cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
NORSK SKOLE
Hinterglassmaleri "Mannsportrett", sign. (25x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
Bunad med tilhørende sølv, Vest-Telemark.
Vurdering: 12.000 kr
"Lundebydrakt" med veske og lue, 1944, str. ca 42.
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
Kaffekjele i kobber, 1800-tallet. (H:45cm)
Tilslag : 4.800 kr
Karaffel, Hurdal/ Gjøvik ca 1800. (H:20,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Kommode i alm, tidl. 1800-tallet. (89x95x47cm)
Tilslag : 2.500 kr
Kanne, lagget, trehvit med svidekor, 1700-tallet.(H:24,5cm)
Tilslag : 8.000 kr
Seng med orig. rosemaling, Rauland i Vinje, eierinitialer og dat. 1784 og 1785, Olav Torjusson. (176x110cm)
Tilslag : 13.500 kr
Bord med orig. rødmaling, 1800-tallet. (78x137x98cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Framskap med orig. maling, 1700-tallet, Nord Gudbrandsdalen. (219x130x50cm)
Tilslag : 13.000 kr
Et par høyryggede stoler i barokk stil med gyldenlær. Proveniens; von Tangen, Bergen
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Sendingskuv med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1832, Gvarv i Telemark. (33x33x34cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Fat i tinn, 17/1800-tallet. (Ø:46cm)
Vurdering: 1.200 kr
177
177
Bondebord med skuff i sargen, eiernavn og dat. 1828, Trøndelag. (75x86x68cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
178
178
Kirkelysekrone i messing, barokk-stil. (H: 73cm)
Tilslag : 3.400 kr
179
179
Prismelysekrone. (H:110cm)
Tilslag : 6.000 kr
180
180
Framskap med skåret og malt dekor, ant. Sevald Larsson Sperstad (1753-1804). (195x118x42cm)
Vurdering: 50.000 kr
Tilslag : 58.000 kr
182
182
Skap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1857, Vestlandet 1700-tallet. (119x60x31cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 31.000 kr
183
183
Klaffebord i mahogni med intarsia, empire. (76x69x81+2x20cm)
Vurdering: 3.000 kr
184
184
Teskrin, lakkarbeide med beholdere i tinn, Kina 1800-tallet. (14x25x17cm)
Tilslag : 3.200 kr
185
185
Bord med rester av orig. maling, Hallingdal 1800-tallet. (76x128x71cm)
Vurdering: 3.000 kr
186
186
Skål i porselen, Qianlong 1735-1796. (H:8,5/Ø:19cm)
Tilslag : 2.000 kr
187
187
11 tallerkener i porselen "Famille rose", Kina ca. 1800. (Ø:22,5cm)
Tilslag : 8.500 kr
188
188
13 Ostindiske tallerkener, tidlig 1800-tallet. (Ø:22,5cm)
Tilslag : 7.000 kr
189
189
Tekanne i porselen, "Cadogan". (Nag). (H:15cm)
Vurdering: 1.000 kr
190
190
Kaffekjele i kobber, 1800-tallet. (H:34cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.200 kr
191
191
Et par figurer i porselen polykrom dekor, Kina 1800-tallet, (nag). (H:26/27cm)
Tilslag : 1.500 kr
192
192
Stetteskål i porselen med flerfarget dekor Kina 1800-tallet. (H:5/Ø:13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
193
193
UTGÅR.
194
194
Sendingskurv, trehvit med skåret dekor. ((26x33x33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
195
195
Et par lysestaker, 1700-tallet. (H:35cm)
Tilslag : 7.500 kr
196
196
Lot med 10 bøker, Arne GARBORG og Alexander KIELLAND, både førsteutgaver og senere utgaver, varierte bind.
Tilslag : 2.600 kr
197
197
Lot med 10 bøker, Henrik IBSEN, derav 7 førsteutgaver, både originalbind og privatbind.
Tilslag : 4.400 kr
198
198
Lot med 11 bøker, Frank Hedges Butler: Through Lapland with skis and reindeer, Hutchinson, Try Lapland, J. H. W.Fulton, With skis in Norway and Lapland, Magdalene Thoresen, Billeder fra Midnatsolens Land I og II, J. Vahl, Lapperne, Hansteens Reise erindringer, Stockfeth, Missionsreiser i Finnmarken, Gustav Peter Blom, Reise i Nordlandene og igjennem Lappland til Stockholm, Reisersen, Skolen i Finnmarken, P.A. Siljestrøm, Norge, Johannes Scheffer, Lapponia 1673.
Tilslag : 5.500 kr
199
199
Lot med 6 bøker, L. Sagen, Pomona moralske læsefrukter af mange bøker samlede, Bergen 1839, A. Vinje, Ferdaminni, Christiania 1861, P. Chr. Asbjørnsen "Hjemmet og Bandringen En aarbog for 1847" Christiania, H: C: Andersens Eventyr I og II 1926 København. Proveniens; von Tangen, Bergen.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.700 kr
200
200
Lot med 3 bøker, Henrik IBSEN, Hedda Gabler 1.ste utg. København 1890, Fruen fra Havet, 1ste utg København 1888, Bygmester Solness, 1ste utg København 1892. Proveniens; von Tangen, Bergen.
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 4.200 kr
201
201
Lot med 21 bøker, Jonas LIE, derav 17 førsteutgaver, både originalbind og privatbind.
Tilslag : 6.500 kr
202
202
Lot med 21 bøker, Bjørnstjerne BJØRNSON derav 9 førsteutgaver, både originalbind og privatbind.
Tilslag : 4.200 kr