Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2017

Vinkjøler i porselen, "Flora Danica" ca. 1915, Royal Copenhagen. (H:18cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Speil, forgylt med fasett-slepet glass, 1700-tallet. (85x45cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Dameskrivebord med intarsia, sign. Alphonse Giroux et Cie Paris. (72x60x40cm)
Tilslag : 5.500 kr
Et par vegglysestaker i forgylt bronse. (H:47cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig drikkevers og dat. 1800. (Ø:16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Et par lysestaker i forgylt bronse, ant. Frankrike 1800-tallet. (H:28cm)
Tilslag : 7.500 kr
Et par armstoler, gustavianske.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Snusdåse i bjerkerot med skåret dekor, eierinitialer EGH, Louis XVI, ant. Drammens område ca. 1800. Jfr. Per Terje Norheim "Nytte og nytelse" s.102. (L:12,5cm)
Tilslag : 4.800 kr
Bondestol med rester av orig. maling, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Et par peisryttere i forgylt bronse, empire. (H:37/L:56cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.200 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:20cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Et par lysestaker i messing, 1700-tallet. (H:13cm)
Tilslag : 3.500 kr
Kommode i mahogni, Louis XVI. (86x78x43cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Skap i eik, barokk. (180x163x68cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
4 stoler med rester av orig. maling, skåret dekor, 1800-tallet.
Tilslag : 6.000 kr
Emile GALLÉ
(1846-1904)
Vase i overfangsglass. (H:19cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Emile-Francois CHATROUSSE
(1829-1896)
Skulptur i patinert bronse "Histoire inscrivant le centenaire 1889" på samtidig marmorsøyle, sign. Proveniens sjokoladefabrikant Otto Cloetta, Sveits. (H:122+60cm)
Vurdering: 15.000 kr - 18.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Et par lysskjold i messing med drevet dekor, 1700-tallet. (H:47cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Urne i blå og hvit porselen "Arrow-vase", Chien Lung-stil, Kina 1800-tallet. (H:56cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 36.000 kr
Kaminur i brennforgylt bronse "Les Georgiques, Leneide", Empire, Frankrike tidlig 1800-tallet. (H:78cm)
Vurdering: 15.000 kr
Kommode med intarsia og marmorplate, gustaviansk. (84x93x53cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 23.000 kr
"Hinterglassteknikk", "Bark Fredrikke af Drammen, Capt. A. Ullenberg 1868". (54x76cm) (skade)
Tilslag : 21.000 kr
Mangletre med skåret og malt akantusdekor, ant. Anders Tordsen Tassmyrhaugen, Vågå. (L:71cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig drikkevers, Vestlandet 1800-tallet. (H:21/L:33cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Prismelysekrone.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 25.000 kr
Drikkekanne med skåret dekor, 1700-tallet. (H:21cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Bondespeil med orig. maling, 1800-tallet. (29x15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Kjenge med orig. rosemaling, utvendig drikkevers og dat. 1837. (L:30cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 19.000 kr
Fat og 6 tallerkener i dreiet tre med malt dekor, dat. 1883. (Ø:39,5/19,5cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
Urne i porselen med polykrom dekor, Kina 1800-tallet. (H:67cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 17.000 kr
Dåpsfat i messing, drevet dekor, 1700-tallet. (Ø:38cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Vase i porselen, "Robins egg", Kina sent 1800-tallet. (H:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Vinglass "Chrystal desert" med luftslanger og forgylt gravert dekor, Tekst: "Enighed i blant os være, til vor felles gavn og ære" Nøstetangen 1760-70. (H:16,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 26.000 kr
Et par vinglass "Chrystal desert" med luftslanger og gravert dekor, Nøstetangen 1760-70. (H:17cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 31.000 kr
Bondebord, barokk 1700-tallet. (77x199x89cm)
Tilslag : 11.000 kr
Tekke Barmazid, ca 70 år. (202x104cm) Takst 12.000,-
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Yalameh, signert. (260x168cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Amber med skåret akantusdekor. (H:33cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 18.500 kr
Tablet med skåret og malt dekor, ant. Orkdal. (95x61x22cm)
Tilslag : 5.500 kr
Speil med skåret dekor, orig. maling med eierinitialer, Ål i Hallingdal 1800-tallet. (34x21,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 31.000 kr
Gobeleng. (280x220cm) Proveniens: William D. Jensen.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Konsollbord med skåret gjennombrutt dekor, forgylt med marmorert plate, rokokko. (77x65x38cm)
Tilslag : 3.500 kr
Tallerkenhylle med skåret dekor, orig. maling, Setesdalen. (50x96cm)
Tilslag : 13.000 kr
Utsmykkingsdetaljer, skåret og forgylt akantusdekor, ant. Gudbrandsdalen 1700-tallet.
Tilslag : 5.500 kr
Klokkekasse med orig. malt dekor, påskrift: "Nos den 31 Marts 1840 - Ole Olsen, Astri Mekkelsdatt", Niels Bæra (1785-1873), Hallingdal. (H:218cm)
Tilslag : 37.000 kr
Stor kinesisk urne med blå og hvit dekor, Kina 1800-tallet, Ming-stil, reparert. (H:51/Ø:70cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 26.000 kr
Vase med celadon glasur, Jiaquing 1722-1736. (H:11cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Bolle, Kina 1800-tallet merket Chieng-Lung. (H:8,8/Ø18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Speil, skåret forgylt, Louis XVI, 1700-tallet. Proveniens Mangelsgården, familien Bennicke. (145x55cm)
Tilslag : 22.000 kr
Louis MAJORELLE
(1859-1926)
Etagere i valnøtt og lønnentre, skåret dekor med intarsia i øvre felt. (162x61x43cm) Tilsvarende eksemplarer i samlinger som ; Indeapolis Museum of Art, Victoria and Albert Museum, London og Museum of fine Art, Boston. Proveniens: Kjøpt i Paris av Bergens familie ca. 1903 og har deretter gått i arv i samme famlie.
Vurdering: 50.000 kr
Bondestol trehvit.
Tilslag : 8.500 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, dat. 1779, Telemark. (89x63x26cm)
Vurdering: 60.000 kr - 80.000 kr
Tilslag : 90.000 kr
Speil med akantuskjæringer, Nord Gudbrandsdalen, 1800-tallet. (57x34cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Kjele i kobber og jern, medfølgende øse, 1800-tallet. (H:43/L:42cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag : 1.600 kr
Pokal med gravert dekor, tekst med dat. 1755. (H:27,2cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 26.000 kr
Kazak Fachralo, ca 100 år. (217x118cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Kazak Leshgi. (186x130cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
Ruteåkle, Vestlandet 1800-tallet. (150x113cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Armstol med svidekor, Setesdalen.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 19.000 kr
Et par lysekroner, forgylt metall med prismer. (H:120cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 30.000 kr
Dør, orig. malt dekor med motiv av soldat, prest og bonde samt påskriften: "Jeg Strider For eder Jeg Beder for eder Jeg Sleber for eder alle Siger Bonden". (144x93cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 54.000 kr
Speil, lakkarbeide med kineserier, sen-barokk. (170x59cm)
Tilslag : 31.000 kr
Kiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1732, barokk. (66x114x60cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 6.200 kr
Konsollbord, Louis XVI, 1700-tallet. (79x76x41cm)
Tilslag : 6.500 kr
Skatoll med orig. malt dekor, Herbrand Sata (1753-1830), Gol i Hallingdal. (220x109x53cm)
Vurdering: 200.000 kr - 300.000 kr
Tilslag : 420.000 kr
Kabinettskap i rosentre med dekor av jade, elfenben, perlemor mm. Kina, ant. 1700-tallet. (66+42x41x26cm)
Tilslag : 7.000 kr
Gullfiskbolle i porselen med blå dekor, Ming-stil, Kina 1800-tallet. (H:34/Ø:40cm)
Vurdering: 15.000 kr
UTGÅR.
Et par vaser i porselen, Famille Verte "Fire årstider", Kina 1800-tallet. (H:35cm)
Tilslag : 8.500 kr
Hjørne-hengeskap med sprang, orig. malt dekor, 1700-tallet. (H:113/D:44cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 31.000 kr
Kiste med orig. rosemaling, påskrift: "Gunil Ols Datter Skreland Født Året 1845 i Ogtober Maaned", malt av T. E. Lande 1862. (67x131x60cm)
Tilslag : 10.500 kr
Speil i mahogni med forgylling, sent 1700-tallet. (122x46cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Bord med rester av orig. maling tidl. 1800-tallet. (76x109x62cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Grøtamber med orig. maling, skåret dekor, datert 1852, Gudbrandsdalen. (H:32cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Et par løkknopp-vaser, Delft siste halvdel 1600-tallet, maler buemerke ant. Cornelis van der Dijck (1657-63) (Reparasjon). (H:52cm)
Tilslag : 16.000 kr
Bidjar, ca 50 år. (295x202cm)
Tilslag : 9.000 kr
Khoy, ca 90 år. (194x135cm) Takst 25.000.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tallet. (Ø:24cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:15cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Framskap med orig. rosemaling, eierinitilaer og dat. 1837, Øvre Lynnevik, Gransherad, malt av Eiliv Hallvorson Bøen Koglekasine (1810-1874). Litt. : Øystein Vesaas - Rosemaaling i Telemark, avbildet s. 49. (212x132x48cm)
Vurdering: 200.000 kr - 250.000 kr
Tilslag : 150.000 kr
Hengeskap/overskap med orig. rosemaling, eierinitilaer og dat. 1837, Øvre Lynnevik, Gransherad, malt av Eiliv Hallvorson Bøen Koglekasine (1810-1874). (118x121x25cm)
Vurdering: 100.000 kr - 120.000 kr
Tilslag : 90.000 kr
Hjørne-hengeskap med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1837, Telemark. Øvre Lynnevik, Gransherad, malt av Eiliv Hallvorson Bøen Koglekasine (1810-1874) (H:158/D:48cm)
Vurdering: 80.000 kr - 120.000 kr
Tilslag : 130.000 kr
Diskosformet snusflaske med skåret dekor, montering av elghorn, Gudbrandsdalen siste del av 1700-tallet. (Ø:11cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Eske med skyvelokk, orig. malt dekor, Hardanger 1800-tallet. (15x16cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 29.000 kr
Speil, forgylt, 1700-tallet. (89x45cm)
Tilslag : 3.500 kr
8 Østerdals stoler.
Vurdering: 60.000 kr
Tilslag : 76.000 kr
Butelje i grønt glass, Norge. (H:18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Stort krus i porselen med dekor malt med emaljefarger og gull, Kina tidl. 1800-tallet. (H:15,3cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Et par stoler med skåret skjell i ryg og sarg, rokokko.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Intern-budstikke i bjerk. (L:18cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Løvekrus i bjerk, 1800-tallet. (H:25cm)
Tilslag : 4.800 kr
To høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 4.500 kr
Bolle i stengods med luster dekor, "Ship Caroline", Sunderland tidl. 1800-tallet. (H:12,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kortholder i elfenben, Kina 1800/1900-tallet. (L:8,5cm)
Tilslag : 4.400 kr
Shireki Afshar. (243x148cm)
Vurdering: 6.000 kr
Kazak, ca 100 år. (260x148cm)
Tilslag : 6.500 kr
Munkepanne i kobber og jern, 1800-tallet. (L:76cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Tebord med keramisk plate "Rørstrand", dansk/norsk understell i rokokko med skåret skjell i sargen, sign. og dat. 1770. (75x88x60cm) (store skader)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Grindskap med orig. malt og skåret dekor, Sogn. (199x130x52cm)
Vurdering: 120.000 kr
Tilslag : 155.000 kr
8-kantet karaffel i mørkt brunt glass, ant. Aas 1750-60. (H:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Flaske, 1700-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.900 kr
Hjørne-hengeskap med orig. malt dekor, Horne skole. (H:134/D50cm)
Tilslag : 9.500 kr
Ovalt fat tin, 1700-tallet. (L:55cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Et par 7-armede kandelabre i brennforgylt bronse, Frankrike 1850-70. (H:67cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 14.500 kr
Åkle, krokbragd, 1800-tallet. (163x110cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Tallerkenhylle med orig. maling og gjennombrutt dekor, 1800-tallet. (83x135cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Stol med rester av orig. maling 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Klaffebord i gran med dreiede ben, 1700-tallet. (73x114x62+2x65cm)
Tilslag : 21.000 kr
Kommode med intarsia og forgylte bronsedetaljer, Frankrike transisjon Louis XV/XVI. (84x80x44cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
Langbord med rester av. orig. maling, baluster ben, Agder, 1700-tallet. (78x288x87cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 40.000 kr
Ørelappstol med eierintialer og datering 1722.
Tilslag : 9.000 kr
Hardingfele med bue med endestykke i ben, sign. H. Walholm, Telemarken.
Tilslag : 10.500 kr
Hardingfele med bue signert Gunnar Golid i Seljord 1902.
Tilslag : 5.000 kr
Konsollspeil, forgylt, empire. (89+192x93cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Mahal / Abadeh. (218x160cm)
Tilslag : 8.500 kr
Kazak, Kaukasus, ca 100 år. (200x142cm)
Tilslag : 8.000 kr
Pokal med lokk, slepet dekor, 1700-tallet. (H:31cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Øltrøys med orig. malt dekor, innvendig drikkevers, Valdres 1800-tallet. (L:54,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, doble dører med landskapscener samt mann og kone portretter, eierinitialer og dat. 1809, Sebjørn Kverndalen, Numedal.(98x86x25cm)
Tilslag : 500.000 kr
Krukke med lokk, porselen, Kina Kangxi-stil. (H:32cm)
Tilslag : 6.000 kr
Krukke i porselen, Famille Verte, Kina, slutten 1800-tallet. (H:16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Måneflaske i porselen, 1800-tallet, (reparasjon). (H:26cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.600 kr
Bord, barokk 1700-tallet . (78x110x81cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Ullkurv med orig. rødmaling, 1800-tallet. (53x46x46cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Kniv med skaft i ben, blad med gravert tekst og dat. 1791. (L:24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Kniv med messingskaft, 1700-tallet. (L:25cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.800 kr
Tebord med skåret dekor, rokokko. (72x95x59cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Røkelseskar i bronse, Kina. (H:18cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
Henge-kannestol med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1807, Herbrand Sata, Ål i Hallingdal. (110x106x30cm)
Vurdering: 60.000 kr
Tilslag : 100.000 kr
Tutkanne med orig. maling, dat. 1848. (H:51cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Lysekrone i forgylt metall med prismer, 18 lyspiper for stearinlys, sent 1800-tallet. (H:109cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
"Pembroke table" i mahogni, skuff i sargen, 1800-tallet. (70x85x52+2x33cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Framskap med orig. maling, Helge Olsen Kvaale, Valdres 1847. (230x162x48cm)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag : 94.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn: Anne Larsdatter født 1808 - 1834, Ål i Hallingdal, Embrik Bæra. (69x72x32cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 58.000 kr
Shirwan løper, ca 100 år. (400x100cm)
Tilslag : 5.000 kr
Soumak, Dagistan. (310x210cm)
Tilslag : 10.500 kr
Kiste i eik med intarsia, Holland datert 1772. (79x141x69cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Trau med orig. rødmaling, 1800-tallet. (L:31cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.400 kr
Hans J. WEGNER
(1914-2007)
Armstol i teak "The chair".
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Barskap i palisander med utfellbar topplate i sort melamin. Design Torbjørn Afdal, Bruksbo Tegnekontor. (92x77x42cm)
Tilslag : 8.000 kr
Terje EKSTRØM
(1944-2013)
Et par lenestoler "Ekstrem", Stokke/Hjellegjerde.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Victor VASARELY
(1908-1997)
Kaffekanne i porselen, Rosenthal ca. 1960, Sign. 474/ 500. (H:20cm)
Tilslag : 3.600 kr
Charlotte PERRIAND
(1903-1999)
6 stoler "Les Arcs" vintage, 4 stoler edition ca.1970-1972 de 2 andre ca. 1978. (nyere skinn) Proveniens: Privat eie, F.M. Gallery, Church Street London.
Tilslag : 11.000 kr
Birger KAPIAINEN
(1915-)
Fat i keramikk, 89/500, sign. (62x46cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Erik PLØEN
Vase keramikk, sign. (H:49,5cm)
Tilslag : 4.600 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Daum Crystal sculpture titled, "Venus de Milo Hysterique." Daum Crystal 1983, Pate de Verre in clear, green, orange, and yellow. Partial gold painting, and partially polished. Signed "Dali c 1983" on side of base, "Daum France" on the other side, and "224/300" under base. (H: 36cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Willy JOHANNSON
(1921-1993)
Vase i lilla glass, sign. (H:37cm)
Vurdering: 7.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Vidar KOKSVIK
(1969-)
Vase i gult og grønt glass, sign. (H:61,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Vidar KOKSVIK
(1969-)
Urne med lokk, hvitt overfangsglass. (H:51cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Sofabord, ornamentert kobber plate med Egyptisk motiv. Vad trevarefabrikk, Norge, 1960-70. (H:50/Ø:110cm)
Konsollur med korintiske søyler, montert med agatpaneler, Derbyshire fluroit og forgylt montering i bronse, England 1800-tallet. (H:49cm)
Vurdering: 3.000 kr
Slagbenk med orig. maling, skåret dekor, 1800-tallet. (L:146cm)
Tilslag : 7.500 kr
Stettefat med rester av orig. maling 1700-tallet. (Ø:33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Tobakksboks med skåret akantusdekor. (H:16,5cm)
Tilslag : 2.000 kr
Kehrman, ca 70 år. (353x258cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Tientsin teppe, Kina, Art Deco ca. 1920-30. (287x236cm)
Tilslag : 7.000 kr
Krukke med liljer, Kina 17/1800-tallet. (H:19,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Potpurrikrukke, Kina 1700-tallet.(H:18cm)
Tilslag : 6.500 kr
Et par 3-armet kandelaber i brennforgylt bronse montert med Wedgewood porselen plaketter, regency modell, England 1800-tallet. (H:49cm)
Vurdering: 18.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Tore NODELAND
Staskniv med sølv holker og beslag. (L:25cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Slirekniv med sølvholker og beslag. (L:23,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.600 kr
Slirekniv med sølvholker og beslag,Olaf O. Mostad (1912-1982). (L:21cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.900 kr
Staskniv mes sølvholker og beslag, Gunnulf Klepphegna, Lunde i Telemark.(L:22cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Englefigur skåret i tre, malt med delvis forgylling, ant. 1700-tallet. (H: 17cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Drikkekanne med skåret dekor, lagget, Gudbrandsdalen, 1700-tallet. (H:21cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Urne med lokk, Kina 1800-tallet. (H:36cm)
Tilslag : 4.200 kr
Lysestake i messing, barokk. (H:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Sjokolademugge med sidehåndtak "Stråmønstret", 1700-tallet, Kngl. Dansk Porselænsfabrik. (H:19cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Tobakksboks med skåret akantusdekor. (H:22,5cm)
Tilslag : 1.500 kr
Staup med svidekor, lagget, eierinitialer dat. 1835 Vestlandet. (H:19cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Sukkerdrysse i fajanse, 1700-tallet, ant. Tyskland. (H:20cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.000 kr
Kanne i fajanse, balusterformet med blåmalt relieff dekor, 1700-tallet. Kantreparasjon og fargedefekter fra brenningen. (H:13cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
Sausenebb med to hanker, fajanse, usign. 1700-tallet. (L:20cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.300 kr
Servise i porselen bestående av 14 tallerkener (Ø:24cm), serveringsfat (L:43cm), lite fat samt smørkopp med lokk og underskål, Royal Copenhagen, 1700/1800-tallet
Tilslag : 5.000 kr
Et par Senneh kelimer. (103x72cm)
Tilslag : 6.200 kr
177
177
Shirwan, ca 100 år. (162x112cm)
Vurdering: 5.000 kr
178
178
Form i kobber, 1800-tallet. (L:43cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.400 kr
179
179
Bomme med orig. maling, låsbeslag med ornamentdekor solhjul og brudekors, eierinitialer og dat. 1810. (H:24/L:36cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
180
180
Drikkekrus i tinn og tre med lokk i tinn med myntrelieff av Oscar II sign. August Högel, Sverige ca. 1900. (H:22cm)
Vurdering: 5.000 kr
181
181
Skrivebord i nøttetre, Frankrike ca. 1840. (75x143x71cm)
Tilslag : 4.200 kr
182
182
Snusdåse i hvaltann, oval tønneformet med rik dekor, Norge sent 1700-tallet, sekundære hengsel. (L:7,8cm)
Vurdering: 4.000 kr
183
183
Et par lysestaker i messing, 1700-tallet. (H:26,5cm)
Tilslag : 2.600 kr
184
184
Stort fat, Persia 1700-tallet (reparasjoner) (Ø: 67cm)
Tilslag : 3.200 kr
185
185
Vase, Porsgrunds Porselænsfabrik, sign. (H:45cm)
Tilslag : 5.000 kr
186
186
Vase, Porsgrunds Porselænsfabrik, sign. (H:45,5cm)
Tilslag : 3.800 kr
187
187
Brett i teger. (L:64cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.600 kr
188
188
Stettefat med orig. maling. (H:11,5/Ø:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
189
189
Flaske i klart glass med dekor i emaljefarger, Tyskland 17/1800-tallet. (H:12cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.400 kr
190
190
Buddafigur i elfenben, Kina 1800-tallet. (H:10cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
191
191
Netsuke skåret i elfenben, sign. (H:4cm)
Tilslag : 3.000 kr
192
192
Netsuke skåret i elfenben. (H:4cm)
Vurdering: 2.000 kr
193
193
Netsuke skåret i elfenben, sign. (H:5cm)
Vurdering: 2.000 kr
194
194
Netsuke skåret i elfenben, "Rotte med liten rotte på ryggen". (L:4,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
195
195
Dobelsidig reklameskilt i emaljert metall "Alf Bjercke". (53x55cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 38.000 kr
301
301
Syltetøykrukke i 925s og emalje, Tostrup. (H:14cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 12.500 kr
302
302
Stetteskål i sølv og krystall, mester Christian Andersen, borgerskap i Christiania 1834. (H:18/L:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
303
303
"Hanseat-beger" i sølv, drevet og gravert dekor med løv, Engebret Mandt Resen, mester i Kragerø 1743-1767. (H:13cm/170g)
Tilslag : 21.000 kr
304
304
Konfektskål i sølv, 1800-tallet. (H:12,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
305
305
Et par kuvert karafler i glass og sølv, fullstemplet England. (H:21,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
306
306
Øreskål med drevet dekor og eiermonogram, Oluff Hanssøn, mester i Oslo 1662-1684. (L:15cm/123g)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 28.000 kr