Katalog for Høstauksjonen 2016

Kaminur i forgylt støpt metall, sent 1800-tallet. (H:53/L:66cm)
Vurdering: 2.000 kr
Konsollskap i mahogni med støpte bronsedetaljer, empire-stil.(77x69x49cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Framskap med malt dekor, 1900-tallet. (239x125x61cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Sponeske med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:18,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Hankestaup med rester av orig. maling, Vestlandet 1800-tallet. (H:21/Ø:18cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Vugge med orig maling, dat. 1840. (67x84x48cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.700 kr
"Knife box" i mahogni med intarsia, Georgian. (H:36cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.300 kr
Speil, forgylt, 1700-tallet. (127x56cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Liten kiste med orig. maling, eiernavn og dat. 1863. (31x57x32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Kubbestol, skåret og malt dekor med brudefølge og tekst, ant. Nils Moen, Hallingdal tidl. 1900-tallet. (H:84cm)
Tilslag : 14.000 kr
Jaeger-LeCoultre "Atmos" (Brevets J. L. Reutter. Made in France) kaminur med sort urkasse med forsølvet skive, Frankrike ca. 1930. (H:24cm) (uret går ikke)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Skap i valnøtt og ibenholt, barokk. (179x176x70cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Mangletre med malt og skåret dekor. (L:80cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Et par lysskjold i drevet messingblikk, sent 1800-tallet. (H:62cm)
Kommode i eik med 3 skuffer, Louis XVI, ca. 1780. (74x72x45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Pagode skåret i elfenben, medfølgende orig. eske i tre. (H:44cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Urne med lokk, porselen, Kina 1800-tallet. (H:37cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.200 kr
Lommeflaske, trolig norsk. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Potpurikrukke i blått glass med hvit munningsrand, Gjøvik. (H:31cm)
Tilslag : 4.800 kr
Englefigur i skåret og malt tre, rester av forgylling, barokk. (H:60cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Klaffebord med gråmalt understell, 1800-tallet. (77x114x26+2x70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Crudité sett i porselen, rosentre eske med perlemor, Kina, Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse, (nag). (11x33x33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Staup i bjerkerot, 1700 talls-type. (H:10cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.600 kr
Krukke med lokk i sølv, filigransarbeide med insatte stener, lokk og håndtak med jade, Kina. (H:26cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 16.000 kr
Vinglass Schnecken Kerlchen, Nøstetangen med slepet dekor, eierinitialer OD MD og teksten "Gud med os". (H:14cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 17.000 kr
Vinglass med hvit spiral i stetten, England. (H:16,5cm)
Tilslag : 1.900 kr
Vinglass, Danziger Kerlchen, Nøstetangen. (H:17cm)
Tilslag : 5.000 kr
Karaffel, Nøstetangen/Hurdal. (H:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Figur skåret i tre, polykromt malt med delvis forgylling, 1700-tallet. (H:104cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 17.000 kr
Et par lysestaker i drevet messing, barokk. (H:25cm)
Vurdering: 12.000 kr
Karaffel, Nøstetangen/ Hurdal. (H:18.5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Amber med orig. malt dekor, eiernavn "Mari Einarsdatter Hanserud", Hallingdal. (H:34/Ø:26cm)
Tilslag : 6.000 kr
Ølbolle med original malt dekor, Aamdal i Telemark 1825. (Ø:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Karaffel med zirater, Gjøvik. (H:19,5cm)
Tilslag : 7.000 kr
Kaminur merket Ludvig Helbig in Wien, 1800-tallet. (H:44cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Indo-Sarouk. (200x148cm)
Tilslag : 4.400 kr
Indo-Sarouk. (184x124cm)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Ølglass, Nøstetangen. (H:13,5cm)
Tilslag : 8.000 kr
"Tazza" i majolika, Italia ant. 1500-tallet. (Ø:30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Prismelysekrone, tidlig 1900-tallet. (H:80cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Lokkefat i porselen, Kina. (L:37cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Speil, forgylt, sen-gustaviansk. (100x50cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Åkle. (154x119cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Lommeglass i blått glass med hvite spiraler, Gjøvik. (L:16cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Framskap med skåret og malt dekor, ant. Sevald Larsson Sperstad (1753-1804). (195x118x42cm)
Vurdering: 50.000 kr
Skrivestell i porselen med brennforgylt bronsemontering, sign. posthorn i rødt, ant. Chantily, Frankrike 17/1800-tallet. (H:14,5cm)
Tilslag : 8.000 kr
Stor drikkekanne i bjerkerot, skåret dekor med løver, 1700-tallet. (H:27cm)
Tilslag : 8.500 kr
Et par alterstaker i tre med rester av forylling, barokk. (H:74cm)
Tilslag : 3.600 kr
Lysestake i bjerkerot, barokk. (H:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Et par hageurner i bronse 17/1800-tallet. (H:70/Ø:62cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 36.000 kr
Ovalt fat i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:27,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
2 tallerkener i porselen, gjennombrutt "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:27cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Tallerken i porselen, gjennombrutt "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Ferdaskrin i eik med skåret dekor med speilmonogram, 1700-tallet, sekundært understell. (60x49x47cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Et par lysestaker i messing, 1700-tallet, (H:20cm)
Tilslag : 1.800 kr
Malayer. (196x129cm)
Tilslag : 2.000 kr
Malayer. (203x138cm)
Tilslag : 2.200 kr
Hengeskap på sekundært understell, 1700-tallet. (160x98x39cm)
Tilslag : 6.500 kr
Gulvur i mahogni med intarsia, spilleverk, skive i messing, sign. G. Jenkins, London. (H:240cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Ølhøne med orig. skåret og malt dekor, dat. 1841. (L:23cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Tilslag : 36.000 kr
Bord med orig. blåmalt understell med skuff i sargen, 1700-tallet. (72x119x77cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.700 kr
Form i kobber, 1800-tallet. (H:23/Ø:26cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Form i kobber, 1700-tallet. (L:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Vedkjele i kobber med drevet dekor, Louis XVI. (Ø:50cm)
Tilslag : 8.500 kr
Felekasse med orig. rosemaling, dat. 1840, medfølgende hardingfele. (L:66cm)
Hardingfele.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Bratsj med 2 buer, bygget av Odd P. Jacobsen, Trondheim. (I koffert)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 14.500 kr
Åkle. (222x133cm)
Tilslag : 4.200 kr
Hengeskap med malt dekor med motiver fra Gudbrandsdalsdomen, dat. 1841. (142x87x35cm)
Vurdering: 12.000 kr - 14.000 kr
Tilslag : 24.000 kr
Et par høyryggede stoler, skåret forgylte skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Tilslag : 8.500 kr
Kanapé, skåret forgylte skjell i rygg og sarg, sen-barokk. (L:172cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, dat. 1841, Agder. (Ø:28cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Hengeskap med orig. rosemaling, Jon Torbjørnsen. (71x71x28cm)
Tilslag : 6.500 kr
Langbord, orig. rødmaling på understell, baluster ben med fotramme, skuff i sargen, 1700-tallet. (76x207x89cm)
Tilslag : 6.500 kr
Indo-Sarouk. (307x199cm)
Tilslag : 8.500 kr
Bidjar, ca. 70 år. (302x212cm)
Tilslag : 4.000 kr
Bord i eik, rikt skåret dekor 1700-tallet. (75x136x76cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Kjenge med skåret dekor. ant. Kinsarvik. (H:19/L:30cm)
Vurdering: 16.000 kr - 22.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Brevkniv med skåret gjennombrutt akantus dekor. (L:29,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Brevkniv med skåret dekor. (L:29cm)
Vurdering: 1.200 kr
Drikkekanne med skåret akantusdekor. (H:20cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Dokumentskrin med skåret akantusdekor, Ole Moene, sign. (3x38x28cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Stort vinglass, Nøgen Jomfru type, ant., Tyskland. (H:20,5cm)
Punsjebolle med lokk, blått glass, Gjøvik, ca 1820. (Ø:25cm)
Vurdering: 18.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Tempera , "The Ikon of the Savior", Russland ca. 1900. (31x26cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Et par stoler med skåret skjell i sargen, 1700-tallet.
Tilslag : 2.600 kr
Boks i tre med lokk, intarsia og tanngardsbord, Stockholms-arbeide sent 1700-tallet. (17,5x17,5x17,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Kanne, lagget med skåret dekor, 1700-tallet. (H:25,5cm)
Tilslag : 6.000 kr
Kjenge med orig. rosemaling, utvendig drikkevers og dat. 1829. (L:38cm)
Tilslag : 33.000 kr
Øltrøys med skåret dekor, innveding senere maling, datert 1787. (L:52cm)
Ølbolle med orig. maling, innvendig tekst og datering 1747. (Ø:26,5cm)
Tilslag : 4.600 kr
Stettefat med orig. maling, Vestlandet 1700-tallet. (H:10/Ø:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Kiste med orig. rosemaling, Jon Torbjørnsen. (86x109x66cm)
Vurdering: 6.000 kr
Drikkekanne, skåret dekor med fremstilling av apostlene og scener fra Kristi barndom lagget. På lokket Moses med lovens steintavler, skåret av Jakop To (1737-1769), Sel, Gudbrandsdalen. (H:22cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag : 58.000 kr
Indo-Sarouk. (177x123cm)
Tilslag : 4.800 kr
Bidjar, ca 1940. (135x201cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Karaffel med hvit spiral, uten propp, Gjøvik. (H:20cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Henge/hjørneskap med fyllinger i front og dør, trehvitt, 1700-tallet. (H:90/D:50cm)
Tilslag : 5.500 kr
Dør med orig. maling, 1800-tallet. (177x89cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Netsuke i elfenben av "Hund som stikkes av veps", sign. (L:4,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Netsuke skåret i elfenben, sign. (H:5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Netsuke i elfenben, sign. (L:5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Hylle med orig. maling med decopage "Johannes den døber halshugges", Orkdal 1800-tallet. (107x73x16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Hjørneskap, hvitmalt med glass i dører, 1700/1800-tallet. (H:226/D:90cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Staup i bjerkerot, 1700-tallet. (H:8/Ø:10cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.500 kr
Øse med skåret dekor. (L:28cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Amber med orig. malt dekor, eierinitialer og dat 1849. (H:28cm)
Tilslag : 6.500 kr
Drikkekanne, lagget med skåret dekor, 1700-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 12.000 kr
Klaffebord med rester av orig. maling, ovale klaffer og dreiede ben, 1700-tallet. (74x122x46+2x60cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
9 asjetter i porselen, blå dekor med pagoder, Chien Lung 1736-1795. (Ø:23cm)
Tilslag : 5.000 kr
4 dype tallerkener i porselen med blå dekor, Chien Lung, Kina 1736-95. (Ø:23cm)
Vurdering: 1.000 kr - 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Veggteppe, Flandern ant. 1600-tallet. (275x160cm)
Tilslag : 26.000 kr
Røkelseskar i bronse merket Ming, ant. 1700/1800-tallet. Proveniens: Johan Wilhelm Normann Munthe (1864-1935) (H:8/Ø:12cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Røkelseskar i messing, Kina 1800-tallet. Proveniens: Johan Wilhelm Normann Munthe (1864-1935) (H:12/Ø:10cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Koliai Old. Forsikringsverdi kr 16.000. Garantibevis medfølger. (251x141cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Nahawand. (276x161cm)
Tilslag : 2.500 kr
Skål i porselen, rektangulær form Kina, Ching Lung 1736-1795. (9x18x12cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Opiumspipe, bronse, skilpadde og elfenben. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (L:42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Hans J. WEGNER
(1914-2007)
Skrivebord i eik/teak, model AT-305. (72x75x136+2x48cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 18.500 kr
Philip ARCTANDER
(1916-1994)
"Musling stol" med saueskinn.
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Tilslag : 26.000 kr
Edvin ÖHRSTRÖM
(1906-1994)
Ariel vase, sign. (H:20cm)
Tilslag : 5.000 kr
Vase i flerfarget glass, sign. BM -77. (H:14cm)
Tilslag : 4.000 kr
Erik PLØEN
Vase i keramikk, sign. (H:25cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 6.500 kr
Rolf HANSEN
(1922-2004)
Fat i keramikk, sign. (42x40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Bordvitrine, venesiansk, barokk-stil. (mangler) (76x105x68cm)
Tilslag : 6.500 kr
Et par gustavianske lysestaker i tinn. (H:25cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Servise i porselen 36 deler, Meissen ca 1745 bestående av 2 store kanner, tekanne, 9 tekopper med underskål, 6 kaffekopper med underskål, 2 teskjefat samt spølkum bolle. Tilhørt på Stubljan, Porselensværelset, proveniens Christine von der Lippe.
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 13.500 kr
Kannestol med orig. malt dekor, Hallingdal 1700-tallet. (202x156x45cm)
Ovn, "Fredrik V som kronprins" av Hoff Baaseland 1732. Litt.: Norsk jernskulptur s.239. (96x69x35cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 34.000 kr
6 glass med frimurersymboler "Olaus", Hadeland. (H:18,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.900 kr
Lysekrone i smijern, 12 lysarmer for stearinlys. (H:110/Ø:100cm)
Vurdering: 6.000 kr
Modell av fullriggeren "Simba", medfølgende orig. fotografi dat. Fredrikstad 1904. (L:198cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Skutemodell/halvmodell i monter, 1800-tallet. (40x69cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.700 kr
Gulvlampe Tiffany "Linenfold" glass og bronse skjerm sign. Tiffany Studios NY 1936 (Ø: 25cm) på en organisk graduert bronse fot med original patina sign. Tiffany Studios New York 670. (H:140cm)
Vurdering: 60.000 kr
Anjelas. (227x130cm)
Tilslag : 3.000 kr
Keshan, Iran. (322x201cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.900 kr
Blackamoor. (H:87cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Herrebøe tekanne.(Reparasjon/mangler). (H:10cm)
Tilslag : 20.000 kr
Herrebøe tedåse, riflet korpus, blåmalt dekor, malersignatur Albert Lobech, virksom perioden 1758-63. Tilhørt Stubljan Herregård, Porselensrommet, Ingier slekten. (H:12cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag : 65.000 kr
Herrebøe middagstallerken, blåmalt dekor, dreiesign. Johan Georg Kreipe 1760-66, malersign. Gunder Large, 1764-71. (Ø:24cm)
Herrebøe klokkestell på 4 kuleføtter, blåmalt dekor, malt av Gunder Large i perioden 1764-71. Samtidig sølvur og skyveplate. (H:25cm)
Vurdering: 100.000 kr - 120.000 kr
Tilslag : 130.000 kr
Vannbeholder, kobber, 1800-tallet. (H.63cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.300 kr
Bergeré.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Øse med orig. rosemaling og skåret dekor. (H:6/Ø:13cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Drikkekanne med skåret dekor, Gudbrandsdalen. (H:25cm)
Vurdering: 12.000 kr
Skrin med skyvelokk, orig. rosemaling, 1800-tallet. (20x31x33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Sendingskurv datert 1856. (48x48cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Trau med rester av rødmaling, Telemark 1800-tallet. (L:46cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.600 kr
Drikkekanne i bjerk, 1800-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 5.000 kr
Mugge i grønt glass, tidl. 1800-tallet. (H:18,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Butelje i brunt glass, ant. Schimmermann, 17/1800-tallet. (H:25cm)
Vurdering: 5.000 kr
Saltkar i blått glass, Gjøvik. (H:5,2cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Vinglass med rød og hvit spiral i stetten, Holland/Belgia. (H:12,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Bjørn WIINBLAD
(1918-2006)
Kaffeservise i hvitt porselen med forgylt relieffdekor bestående av 8 kopper med underskål, 8 asjetter samt sukkerkopp og fløtemugge med underfat, "Die Zauberflöte" sign. Rosenthal.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Darjazin. (390x76cm)
Tilslag : 6.000 kr
Malayer. (200x140cm)
Tilslag : 3.000 kr
Et par lysestaker i messing, 1600-tallet. (H:14,5cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag : 3.600 kr
Konsollspeil, forgylt 1800-tallet. (238x93cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Gulvstake i jern.
Tilslag : 2.600 kr
Vase i porselen, "Isbjørn", Porsgrund Porselensfabrik, sign. (H:25,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
"Luster ware" mugge med Eidsvoll motiv. (H:24cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Andreas SCHNEIDER
(1861-1931)
Terrin i keramikk, sign. 1929. (L:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Armstol med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
6 stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Tilslag : 13.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:110cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Et par skårne figurer i elefenben, "Keiseren og keiserinnen", Kina 1800/1900-tallet. (H:20cm)
Vurdering: 9.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Røkelseskar med jade, koral og stener, Mongolia 1800-tallet. (H:10,5/Ø:15cm)
Tilslag : 13.000 kr
Håndspeil i bronse med dekor i jade, Kina. (L:18,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Fat i tinn, stemplet, 1700-tallet. (Ø:42cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Et par lysestaker i tinn, 1700-tallet. (H:16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.300 kr
Skål i stengods med celadonglasur, Thailand. (H:7/Ø:13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Tekanne og tekopp med underskål i kinesisk eksport porcelen med våpenskjold 1700/1800-tallet. (H:12cm)
Tilslag : 3.200 kr
Lysestake i porselen, Kina. (H:24cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Hjørneskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1829, Hallingdal.(198x78cm)
Vurdering: 6.000 kr
Afshar, multiteknikk, sign. (310x190cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
177
177
Afshar old. Forsikringsverdi kr 18.000. Garantibevis medfølger. (232x175cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
178
178
Helgenfigur i skåret og malt tre, ant. 1700-tallet. (H:57cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
179
179
"Table screen" i tre med jade. (skader) (H:37cm)
Tilslag : 11.000 kr
180
180
Prismelysekrone. (H:118cm)
Tilslag : 15.500 kr
181
181
Bjørn WIINBLAD
(1918-2006)
Stort fat i keramikk, sign. -69. (Ø:56cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
182
182
Bjørn WIINBLAD
(1918-2006)
Skulptur/blomsteroppsats i keramik, "Stående kvinne med blomster i hatten", sign. 1992. (H:152cm)(Skade).
Vurdering: 6.000 kr
183
183
Bjørn WIINBLAD
(1918-2006)
Keramikk "Coupe anthropomorphe", sign. 1987. (H:48cm) (Skade)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
184
184
Liten sofa, Venedig 1700-tallet. (L:87cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
185
185
Et par høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
186
186
Sunderland lusterkanne med tinnlokk datert 1830 montert inn Taler fra Tyskland 1764 og norsk 8 skilling. (H:18,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
187
187
Urne i porselen, Kina. (H:41cm)
Vurdering: 1.500 kr
188
188
Stettefat i blått glass med hvit kant, ant. Gjøvik. (H:6/Ø:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
189
189
Banketre. (L:40,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.300 kr
190
190
Barokk skap. Proveniens: Tilhørt Sibbern familien, Værne Kloster Rygge til ca. 1905. Deretter Sibbern/Riekeles familien i arv. (Tilhørende kuleben medfølger) (H:210x180x92cm)
Tilslag : 11.500 kr
191
191
Kanapé med skjoldformet ryggbrett samt utskårne delfiner i sidene. ca. 1800. (L:162cm)
Vurdering: 3.000 kr
192
192
Jernstake, ant. 1600-tallet. (H:16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
193
193
60 ass. vinglass "Brynhild" Hadeland, 13stk. 14,5cm / 11stk. 12cm / 12stk 11cm / 11stk. 9cm / 13stk. 8,5cm.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
194
194
Stabbursklokke i bronse, Toten 1873. (H:33cm)
Vurdering: 7.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
195
195
3 fotoalbum inneholdne originale bilder fra kongefamiliens og Johan Nygaardsvolds opphold i London under 2. verdenskrig.
Tilslag : 4.200 kr
196
196
Bocharra. (245x162cm)
Tilslag : 5.000 kr
197
197
Senneh, ca 1940. (153x109cm)
Vurdering: 6.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
198
198
4 stoler, 1700-tallet.
199
199
6 hvitmalte gustavianske stoler, 1700/1800-tallet.
Tilslag : 6.000 kr
200
200
"Sideboard" i mahogni, Georg IV. (157x216x65cm)
Tilslag : 2.400 kr
301
301
Strøbøsse i 925s med gravert dekor. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr