Katalog for Vårauksjonen 2016

Kaminur i brennforgylt og patinert bronse mrk. Douyon Paris, 1800-tallet. (H:45,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:110cm)
Vurdering: 10.000 kr
Kommode i valnøtt med parketteri, 3 skuffer, sent 1700-tallet. (88x66x46cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Figurin i porselen, "Europa og oksen", ant. 1700-tallet. (gml. reparasjon). (H:30cm)
Tilslag : 2.000 kr
Morter med støter, messing, dat. 1640. (H:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Figur i porselen, Meissen. (L:30cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Et par lysestaker i messing, George III. (H:24cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.200 kr
Skål i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.100 kr
Skål med hank, porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:21cm)
Tilslag : 2.800 kr
Skål med hank, porselen, oval form, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:23cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Skål med hank, porselen, oval form, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:24,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Oval skål i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:24,6cm)
Tilslag : 4.200 kr
Vinkjøler i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (H:17/L:27cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
Vase i porselen, Ching Lung (1736-95). (H:38cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse, Wilse arbeidet i postvesenet og var Kai Feng under revolusjonen i 1912. Han arbeidet i Kina fra 1902-1929. Han var venn av Munthe.
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 33.000 kr
Vase i porselen, sign. Porsgrunds Porselensfabrik. (H:30,5cm)
Tilslag : 4.600 kr
Et par veggskjold i messing, drevet og gravert dekor, ant. 1700-tallet. (Ø:52cm)
Tilslag : 2.200 kr
Speil med rester av forgylling, malte dekorfelter, Sverige ca. 1800. (72x34cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Waldemar LINDSTRÖM
(1875-1950)
Vase i porselen, sign., merket 12924, Rørstrand. (H:34cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:80cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Lykt i forgylt bronse og glass, innv. oppheng for fire levende lys. (H:70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Et par høyryggede stoler, skåret forgylte skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Kanapé, skåret forgylte skjell i rygg og sarg, sen-barokk. (L:172cm)
Vurdering: 6.000 kr
Skrin med rik intarsia, ant. Frisland ca. 1750. (29x34x28cm)
Tilslag : 2.800 kr
Biblioteksur i rosentre, Kinesisk arbeide, verk signert, forgylt med emaljert tallskive (51x32x14cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Tilslag : 5.200 kr
"Sideboard" i mahogni med inlagte striper, George III, W. Williamson & Son, Guildford 1660-1840. (93x184x75cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Drikkekanne i bjerk, skåret dekor med løve. (H:22cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tall. (L:41,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.600 kr
Et par armstoler i rosentre med skåret gjennombrutt dekor i rygg og armparti. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 16.500 kr
6 stk stoler i rosentre og med marmor detalj i ryggstykke, Kina. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
Et par vaser i cloissoné emalje Kina. (H: 24cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Brevkniv i elfenben med skåret gjennombrutt dekor, tilhørende balg. (L:32cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Septer i jade, ruyi , tilhørende monter, Kina 1800-tallet. (24x57x19cm) Proveniens: ant. General Johan Wilhelm Norman Munthe (1864-1935)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 105.000 kr
Eske i elfenben, skåret dekor dragemotiver, Kina 1800-tallet. (H:7,5/Ø:10cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Lars HOLMSTRØM
7-armet lysestake i messing, Arvika. (H:8/L:52,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Kinesisk silke applikasjon 1800/1900- tallet. (81x95cm) Proveniens: Ant. General Johan Wilhelm Norman Munthe (1864-1935)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Ghom, silke på silke renning. (154x108cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Ziegler. (178x120cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Kandelaber i forgylt bronse, Louis XV-stil. (H:61cm)
Tilslag : 3.800 kr
Ikon Russisk (central Russland) tempera "Underet av erkeengel Michel og de hellige martyrene Florus og Laurus", 1800-tallet. (30x35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Ikon Russisk (central Russland) tempera "Guds mor av Smolensk", 1800-tallet. (32x23cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Ikon "Guds moder Bogolubskaya", Russland 1800-tallet. (37x30cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kommode med orig. maling, tidl. 1800-tallet. (82x76x40cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Frimurerglass, manganfarget, Nøstetangen. (H:11cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Alf STURE
(1915-2000)
Stol, modell 1036, prod. Hiorth & Østlyngen 1940-41.
Vurdering: 4.000 kr
Arne Jon JUTREM
(1929-2005)
Vase i melkehvit og rødt glass, usign. (H:11,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Willy JOHANNSON
(1921-1993)
Skål i tofarget glass, Hadeland. (H:9/Ø:14cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.300 kr
Johan Wilhelm JOHANSSON
(1887-1977)
Vase i glass, mod. K3030, sign. JWJ-57, Hadeland. (H:12cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 1.700 kr
Amber med skåret og malt akantusdekor, Gudbrandsdalen 1800-tallet. (H:32/Ø:25cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Et par lysestaker i messing, 1800-tallet. (H:29cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
Et par kåpestaker i messing, våpenskiold og eiernavn: Hendrich Hess og Dorothea Leucht, dat. 1639, barokk. (H:20cm) Angivelig fra Vågå Kirke. Proveniens: Presteslekt Vågå.
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 40.000 kr
Abraham FELTHUS BØE
(1788-1862)
Gulvur i mahogni med intarsia, Bergen, verket mrk. Aberdeen. (H:227cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Klokkestell i skåret og malt tre, 1700-tallet (H:27cm) (Lommeur medfølger ikke)
Tilslag : 5.000 kr
Stettefat, 1700-tallet. (H:8/Ø:26cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Dresser i eik, George II, England tidlig 1700-tallet. (198x195x48cm)
Tilslag : 9.000 kr
Hengeskap med orig. maling, eierinitialer og dat. 1826. Numedal, Kravik skole. (101x78x26cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Sarouk Ferahan, Iran ca 1920. (152x94cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Shirvan, ca. 1900. (175x116cm)
Tilslag : 6.000 kr
Sjakkbrikker i skåret elfenben, ant. Kina sent 1800-tallet. (H:6-12cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Sukkerkopp og fløtemugge i klart glass med melkehvite striper, Nailsea, England ca 1840. (H:5,7/7,7cm)
Vurdering: 2.000 kr
Drikkekanne, skåret dekor med bibelske scener, ant. Jacop To. (H:24cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 26.000 kr
Slirekniv i ben med beslag i nysølv, mrk. på knivbladet. (L:21,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.700 kr
Et par dører med rosemaling, 1800-tallet. (155x77cm)
Vurdering: 10.000 kr
Ferdaskrin i eik med skåret dekor, 1700-tallet, sekundært understell. (67x50x46cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, dat. 1818, Telemark. (82x68x27cm)
Vurdering: 15.000 kr
Høyrygget stol med rester av orig. rødmaling, 1700-tallet. (H:109cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Amber med orig. malt dekor, dat. 1843. (H:29/Ø:31cm)
Tilslag : 6.000 kr
2 stk. høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Stol med skåret dekor, 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Stol, trehvit, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Bærestol, ant. Frankrike, 1700/1800-tallet. (170x104x79cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 32.000 kr
Salongbord i mahogni med innlagt frukttre, empire. (74x97x65cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Gulvur kasse med med malt dekor, tekst på døren, dat. 1847. (H:225cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Skatoll med overskap, sekundært malt dekor, dat. 1760. (210x115x52cm)
Tilslag : 6.500 kr
Et par vegg lysestaker i forgylt bronse, Louis XVI-stil (H:72cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Et par lysestaker i brennforgyldt bronse på sort marmor sokkel, Frankrike ca. 1800. (H:30,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Kashmir etter "The Chelsea carpet". (358x265cm)
Tilslag : 13.000 kr
Yazd, Iran, 1930/40. (366x284cm)
Tilslag : 12.500 kr
Krutthorn med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen 1700-tallet. (L:27cm)
Tilslag : 13.000 kr
Speil, Johan Åkerblad, Stockholm 1758-1799. (98x43cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
Skautaskrin med orig. malt dekor, 1800-tallet. (21x32,5x18,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 36.000 kr
Tumling i messing med gravert dekor. (Ø:5,3cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Skje i messing, London ca. 1640. (L:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
Figur i skåret elfenben "Kvinne med roser". (H:29cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Glass med frimurersymboler, 1700-tallet. (H:18cm)
Vurdering: 6.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:108cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Framskap datert 1813, Telemark. (224x146x51cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Figurgruppe i porselen, Meissen. (H:31cm)
Tilslag : 8.500 kr
Skap med orig. maling, Hallingdal/Valdres 1800-tallet. (222x81x29cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
Paul HELMIG
(1859-1939)
"Centerpiece" i porselen "Neptun og kvinne i garnet", Meissen. (L:38cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 28.000 kr
Veggteppe, "Figurmotiv" Sign. BB med skjold som er Brussel by og FVH for Francois van den Hecke. Første halvdel av 1600-tallet. (429x320cm) Proveniens; Trelasthandler Hans Kiær, Villa Ekheim, Fredrikstad.
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Tilslag : 44.000 kr
Elisabeth Lili SCHEEL
(1898-1990)
2 figurer i keramikk, sign. (L:32cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Hjørneskap med malt dekor, 1800-tallet. (210x72x106cm)
Vurdering: 12.000 kr
Åkle, 1800-tallet. (163x123cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Barovier & Toso, Murano, lysekrone med 12 lysarmer, grønt glass, mod. "San Giorgio". (H:141/Ø:125cm)
Vurdering: 40.000 kr
Kubbestol trehvit, 1700-tallet. (H:81cm)
Tilslag : 3.200 kr
Tabriz. (303x201cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Afghan, semiantikk. (331x211cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Langbord, trehvit 1700-tallet. (75x273x74cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 18.500 kr
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1839, Hallingdal/Vestlandet. (42x85x45cm)
Vurdering: 8.000 kr
Skatoll med overskap, eierinitialer og dat. 1835, Numedal. (224x118x48cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Armstol, sent 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Skrin med original rosemaling, Telemark 1800-tallet. (18x36x22cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.700 kr
Sendingskurv med orig. rosemaling og eierinitialer, Bergstugu, Telemark 1800-tallet. (38x34x34cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Kjenge med skåret dekor, dat. 1727. (H:19/L:33cm)
Tilslag : 14.500 kr
Bondestol, Trøndelag 1800-tallet. (H:60cm)
Tilslag : 2.600 kr
Ølbolle med malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1740. (Ø:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
6 stoler, Sverige 1700/1800-tallet (2 mrk. IWS.2 mrk. IHS,2 mrk. ILG)
Vurdering: 40.000 kr
Et par gustavianske taburetter.
Tilslag : 11.500 kr
Forgylt konsollbord, gustaviansk. (83x45x87cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 27.000 kr
18 ass. deler servise i porselen, "Svibel", gjennombrutt, bestående av 2 stettefat, sausekopp med underskål, oval skål, 2 fat, 12 asjetter, Meissen.
Tilslag : 8.500 kr
Hengeskap, 1700-tallet. (68x71x34cm)
Tilslag : 5.000 kr
Åkle. (130x125cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Kjenge med skåret dekor, 1700-tallet. (H:18,5/L:36cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Hengeskap med orig. rosemaling, eiernavn: Ole Tharaldsen Thinn, dat. 1876, Glittenberg skole. (92x75x24cm)
Tilslag : 40.000 kr
Et par kandelabre i forgylt bronse, neo-klassisk. (H:53cm)
Tilslag : 7.000 kr
Nahawand, Iran. (196x133cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Afshar, Iran 1900-1910. (187x149cm)
Amber med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen, 1800-tallet. (H:31/Ø:27cm)
Tilslag : 10.500 kr
Junge med gravert dekor, eierinitialer og datering 1820.
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 800 kr
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1831. (65x104x56cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Vase i stengods med celadon glasur, Kina. (H:49cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 29.000 kr
Armstol "Skrattstol" rokokko, Sverige 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Langbord, trehvitt, 1700-tallet. (75x186x81cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.300 kr
Langbenk, 1800-tallet. (H:46/L:190cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Slede med skåret dekor, eiernavn og dat. 1804. (L:210cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Langbenk, trehvit, 1800-tallet. (H:46/L:181cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.300 kr
Pagode i skåret elfenben. (H:33,5cm) (Tilhørende kasse) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Tilslag : 12.000 kr
Fat i porselen, "One thousand flowers", Kina 1800-tallet. (Ø:47cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Bolle i stengods med celadon glasur, fugl og fjellmotiv, Kina. (Ø:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Dypt fat i stengods med celadon glasur, Kina. (H:8,5/Ø:28cm)
Tilslag : 4.200 kr
Et par ingefær krukker med lokk. (H:23cm)
Tilslag : 8.500 kr
Terrin i porselen, Kina 1700-tallet. (H:23/L:33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Vase i stengods med celadon glasur, Kina. (H:30cm)
Tilslag : 4.400 kr
Fat i stengods, blått og gult med dragemotiv, Kina. (Ø:24,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Figur i skåret elfenben, ca 1890. (H:22cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Kashmir teppe, kunstsilke. (185x120cm)
Vurdering: 6.000 kr
Vuzjan Afghan, (inskripsjon), ca 1930. (64x65cm)
Netsuke. (H:3,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Netsuke. (L:5,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Netsuke. (H:5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Urne i porselen Meissen type. (H:110cm)
Tilslag : 8.500 kr
Skipsklokke i bronse mrk. "Ross Bay - 1959 - Sandefjord".(H:48cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
UKJENT KUNSTNER
Akv. "Selma af Fredrikshald , Capt. A. Andreasen", usign. (40x60cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
UKJENT KUNSTNER
Akv. "A. Libanon af Fredrikshald, Capt. A. Andreasen", usign. (31x60cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Munkepanne i kobber, 1800-tallet. (Ø:33cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
Kjenge med orig. maling, eierinitialer og dat. 1834. (H:22/L:32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (H:6,5/Ø:20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, dat. 1822. (H:14,5/Ø:19cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Sleiv med skåret dekor, dat.1836. (L:94cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Sleiv med skåret dekor, eierinitialer og datering 1796. (L:55cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.500 kr
Hengeskap med malt dekor, dat. 1838. (111x86x35cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Kannestol, trehvit 1800-tallet. (180x97x33cm)
Tilslag : 9.000 kr
Polyphon med 5 øres myntinnkast, kasse i mahogni, 11 stk. medfølgende plater, sent 1800-tallet. (109x62x38cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Lirekasse i mahogni med intarsia, mrk. H. Petersens fabrik, København. (60x63x36cm) (restaureringsobjekt)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Lysekrone i smijern, 12 lysarmer for stearinlys. (H:110/Ø:100cm)
Vurdering: 6.000 kr
Pakistansk Hatschlou. (193x125cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Belutch, 1880/1900, slitasje, skader. (275x180cm)
Tilslag : 6.000 kr
Bondebord med skuff i sargen, orig. rødmaling på understell, 1800-tallet. (73x96x81cm)
Tilslag : 3.000 kr
Amber, trehvit med svidekor, 1800-tallet. (H:22/Ø:25cm)
Tilslag : 1.500 kr
4 stoler i eik, Norge ca. 1800.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
2 stoler i eik, renessanse type, 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Fat i tinn, Ove lensen Holm, Bergen 1770. (Ø:42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Fat i tinn, England 1700-tallet. (56x41cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.400 kr
Servise i porselen, "Svibel", gjennombrutt med gullkant, Meissen bestående av 3 stettefat, kakefat samt 6 asjetter.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
6 champagneglass med hvit spiral, ca. 1800. (H:18,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
4 ass. glass "Nøgen jomfru", 1700-tallet. (H:15/15,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Et par frimurerglass, Tyskland. (H:11,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Vinglass, "Crystal dessert", Nøstetangen. (H15,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
4 stoler, 1700-tallet.
Pokal i klart glass med slepet dekor, Christian VI's monogram, Thüringen,Tyskland ca 1730. (H:26cm)
Tilslag : 12.000 kr
2 punsjekopper i mørk mangan farget glass, Hurdal /Gjøvik. (Stekk ved hanker) (H:8,2cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
8-kantet flaske, 17/1800-tallet. (H:29cm)
Tilslag : 2.400 kr
Brennevinstudser, ant. Pröysen. (H:9cm)
Vurdering: 2.000 kr
6 ass. brennevinsglass, Tyskland. (H:11/12cm)
Vurdering: 4.000 kr
Butelje, 1800-tallet. (H:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
177
177
Et par høyryggede stoler i eik, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
178
178
Vase i porselen, blå med gulldekor Kangxi merket, 1800-tallet (H:26cm)
Tilslag : 4.000 kr
179
179
Nora GULBRANDSEN
(1894-1978)
Amfora i glasert stengods, sign. Unikat. (H:16cm)
Vurdering: 4.000 kr
180
180
Armstol i eik med skåret dekor, barokk.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
181
181
10 stoler i mahogni, Chippendale stil.
Tilslag : 4.800 kr
182
182
Klaffebord med skuff i sarg, 1800-tallet. (79x82x49+2x63cm)
Tilslag : 2.000 kr
183
183
Kinesisk urne med krakeleringsglasur, 1800-tallet. (H:44cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
184
184
Speil, forgylt Louis-seize. (H:114cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
185
185
12 smørekniver med skaft i porselen med malt rokokkomotiver, ant. Royal Copenhagen. (L:20,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
186
186
Servise i porselen, "Svibel" med gullkant bestående av fiskefat med rist, 2 runde serveringsfat,ovalt stekefat, potetfat, lokkefat, 3 skåler, sukkerkopp samt 32 ass. flate/ dype tallerkener, Meissen.
Tilslag : 8.000 kr
187
187
15 tallerkener i porselen, "Stråmønstret med gullkant", Royal Copenhagen. (Ø:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
188
188
Eggoppsats i porselen, "Stråmønstret", Royal Copenhagen. (Ø:21cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.800 kr
189
189
Tekanne i porselen, "Stråmønstret", Royal Copenhagen. (H:18cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.800 kr
190
190
Kaffekanne og mugge, porselen, "Stråmønstret", Royal Copenhagen. (H:25/23cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.500 kr
191
191
Kabaretfat i porselen, "Stråmønstret", gjennombrutt, Royal Copenhagen. (Ø:32cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 4.800 kr
192
192
Åkle. (160x132cm)
Vurdering: 2.000 kr
193
193
Åkle (170x123cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
194
194
"Revolving bookcase" i mahogni, tidl. 1900-tallet. (78x48x48cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
195
195
Nora GULBRANDSEN
(1894-1978)
Servise bestående av kanne, sukkerskål, 5 kopper med underskål + 5 underskåler, 3 ass. ovale fat, 8 asjetter (16,5cm), 9 asjetter (21cm), 3 asjetter (21cm), 7 dype tallerkner (21cm), 6 dype (24cm), Porsgrunds Porselænsfabrik.
196
196
Lot glass "Helene" bestående av 6 champagne, 6 øl, 7 rødvin/hvitvin, 14 rhinskvin, 6 hetvin/likør samt stettefat og karaffel, Hadeland.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
197
197
Kubbestol med orig. malt dekor, dat. 1861, Thomas Luraas. (H:79cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
198
198
Senneh kelim, Iran. (192x122cm)
Vurdering: 3.000 kr
199
199
Senneh kelim, Iran. (247x145cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
200
200
Tine med skåret akantusdekor, Ole Moene eller hans skole. (H:17/L:29cm)
Tilslag : 4.600 kr