Katalog for Høstauksjonen 2015

Et par kandelabre med 8 lysarmer i forgylt metall og klart glass. (H:72cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Bolle i porselen “Rose Canton”, Kina 1800-tallet. (Ø:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Søylebord med rik intarsia, "Fyrstikkbord". (H:75/Ø:70cm)
Vurdering: 2.000 kr
Pidestallsøyle i mahogni med forgylte detaljer, tidl. 1900-tallet. (H:109cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Vase i porselen, jugend, Dresden. (H:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Et par lysestaker, forgylt bronse på fot i marmor, Frankrike 1800-tallets andre halvdel. (H:26cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Kommode i mahogni og frukttre med rik intarsia med bronsedetaljer, 1800-tallet. (88x76x37cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Skulptur i bronse "Mercur". (H:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Prismelysekrone med forgylt metall, tidl. 1900-tallet. (H:80cm)
Tilslag : 4.600 kr
Kaminur i brennforgylt bronse med cloisonné arbeid, 1800-tallet. (H:54cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Lotte CALM
(1897-)
Kvinnehode i glasert keramikk, Wiener Werkstatte. (H:22cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 16.000 kr
Hengeskap, 1800-tallet. (102x80x26cm)
Tilslag : 4.700 kr
Brett i jernblikk med delvis forgylling og malt dekor, England 1800-tallet. (77x55cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
Bomme med malt dekor, eiernavn og dat. 1851, sekundært understell. (29x42x36cm)
Tilslag : 5.500 kr
Et par armstoler i mahogni, Carl Johan-stil.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Kommode i mahogni med plate i marmor, sent 1700-tallet. (87x129x60cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
6 dype tallerkener "Famille Verte", Chien Lung, Kina (1736-95). (Ø:23cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Løve/drikkekanne i bjerk, 17/1800-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Suppeterrin med underfat, Dresden porselen. (L:46cm)
(1800-tallet) Skulptur i marmor, "Venus fra Milo", usign. (H:89cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Gulvur, Boulle-stil med messinginnlegg og forgylte bronser, Frankrike 1800-tallet. (H:239cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Et par vaser i porselen, Kina 1800-tallet. (H:61cm)
Tilslag : 5.500 kr
Mangletre med skåret dekor, eierinitaler og dat. 1766. (L:73cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
Ølbolle med orig. rosemaling og utvendig drikkevers. (Ø:31cm)
Tilslag : 9.000 kr
Figur skåret i elfenben, "Amor og psyche", 1800-tallet. (H: 30cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Fat i tinn, Lorentz Schultz(e), Lübech 1670/80. (Ø:51,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.300 kr
Tebord med sekundært malt dekor, Trøndelag 1700-tallet. (70x101x65cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Svalgangslykt i jernblikk, 16/1700-tallet. (H:41cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Kiste med orig. rosemaling, eiernavn og dat. 1865, Hallingdal. (76x129x62cm)
Vurdering: 4.000 kr
Biblioteksur merket Rose & Son, London. ca 1750. (H:41cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Hjørnehengeskap, trehvitt, 1700-tallet. (H:83/D:38cm)
Tilslag : 9.000 kr
Gulvur i eik, messingskive merket Handscomb Woburn. (H:217cm)
Tilslag : 2.000 kr
Armstol med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk, 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Halvmodell "4 master fullrigger", 1800-tallet. (55x111cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Tedåse i porselen, Kina 1800-tallet. (H:33cm)
Tilslag : 3.000 kr
Bouchara, ca 1900. (148x100cm)
Tilslag : 3.600 kr
Vuzjan Afghan, (inskripsjon), ca 1930. (64x65cm)
Ølbolle med orig. malt dekor og utvendig tekst, eierinitialer og dat. 1821. (H:12,5/Ø:20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Beger i tinn, gravert dekor med speilmonogram. (H:20cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
Flypropell samt flyratt i mahogni og messing til Cheeta, D28S1600MF121, LN339, Horten flyfabrikk 1933. (L:283cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 19.000 kr
Konsollspeil med bord, forgylt med marmorplate, tidl. 1900-tallet. (218x40x89cm)
Jardiniere i majolica med malt dekor, eierinitialer og datering 1888, Rørstrand. (11x64x32cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Et par kandelabre i forgylt bronse, 4 lyspiper, 1800-tallet. (H:49cm)
Tilslag : 2.000 kr
Billedvev, "Sulamith", monogramert. (120x303cm)
Tilslag : 4.800 kr
Steke/varmefat i tinn, James Dickson and Sons 1835-45. (L:59cm)
Vurdering: 2.000 kr
Terrin med 4 tilhørende fat, Kinesisk eksportporselen. (H:30/38/34/30cm)
Tilslag : 12.000 kr
Apotekerkrukke i fajanse, blåmalt kartusj med påfugler, frukt og tekst "Roob Nucum" (Rabarber sirup), trolig Herrebø fajancefabrik (1759-78), angivelig fra Svaneapoteket i Tollbugaten, Oslo. (H:22,5cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Et par lysestaker i bronse, 1800-tallet. (H:29cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.800 kr
Hengeskap med orig. maling, 1700-tallet. (76x54x22cm)
Tilslag : 5.000 kr
Langbord, rødmalt understell med trehvit plate, 1800-tallet. (76x183x80cm)
Vurdering: 3.000 kr
Gerhard MUNTHE
(1849-1929)
Billedvev, "Dei sille inki - på bunkin strjuke før dei trollebotten såg", monogr. EB. (206x100cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Bolle med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1836. (L:30cm)
Tilslag : 4.800 kr
Øltrøys med orig. malt dekor, innvendig drikkevers "Ber mig til den beste tønde ladt god øl i mig rinde", eierinitialer og dat. 1816. (L:45cm)
Tilslag : 8.000 kr
Prismelysekrone med forgylt metall, 6 lysarmer, tidl. 1900-tallet. (H:90cm)
Tilslag : 8.500 kr
Speil med skåret dekor, sent 1700-tallet. (127x62cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Kordi, Iran ca. 1940. (restaurert) (168x85cm)
Vurdering: 3.000 kr
Karabagh, ca 70 år. (295x137cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Glass, "Nøgen Jomfru", Nøstetangen. (H:20cm)
Tilslag : 10.500 kr
Karaffel med hvit spiral, sekundær løkpropp, Gjøvik. (H:26,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Pokal med lokk, Fredrik V speilmonogram, Zachlin, Tyskland 1700-tallet. (H:42cm)
Vurdering: 15.000 kr
Potpurikrukke med lokk, lyseblått glass, Gjøvik. (H:31cm)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag : 29.000 kr
Butelje i grønt glass, 1700-tallet. (H:21,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Kantineflaske i grønt glass, 1700-tallet. (H:26,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
8-kantet butelje i grønt glass, 1700-tallet. (skade) (H:26cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Sukkerskål med lokk, Gjøvik. (H:14cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 16.000 kr
Karaffel med zirater, Gjøvik. (H:21,5cm)
Tilslag : 5.000 kr
Potpurikrukke med lokk, Gjøvik. (H:38,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Karaffel, Nøstetangen. (H:23cm)
Tilslag : 6.000 kr
Karaffel med sveifer, Hurdal. (H:20cm)
Tilslag : 6.000 kr
Lokkpokal med slepet dekor og forgylling, Schlesien ca 1750/70. (H:28cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Glass med slepet dekor og forgylling, Lauenstein. (H:18,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Saksisk vinglass med rød tråd i stetten. (H:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
4 vinglass med Christian VII monogram. . (H:15,5cm)
Tilslag : 11.000 kr
Pokal i klart glass, dekorert i emaljefarger med forgylt munningsrand,dat. 1517, ant. sent 1800-tallet. (H:38,5cm)
Speil, sent 1700-tallet. (103x45cm)
Tilslag : 3.000 kr
Mahal, ca 60 år. (196x130cm)
Vurdering: 6.000 kr
Kasak, ca 100 år, restaurert. (213x150cm)
Vurdering: 4.000 kr
Klaffebord med grønt understell og trehvit plate, 1800 tallet. (75x85x96+2x42cm)
Vurdering: 6.000 kr
6 stoler, gustavianske.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Hengeskap med orig. rosemaling, Telemark, ant. Glittenberg. (H:86x64x22cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 43.000 kr
Et par armstoler, skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Tilslag : 17.500 kr
6 stoler med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk. (En stol er laget senere)
Tilslag : 15.000 kr
Kanape med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk. (L:171cm)
Tilslag : 6.000 kr
Tebord, rokokko. (73x93x63cm)
Vurdering: 4.000 kr
Lokkhylle, 17/1800-tallet. (143x129x25cm)
Tilslag : 8.500 kr
Kaminur i forgylt støpt bronse, ny-rokokko, 1800-tallet. (H:70cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 19.500 kr
Skulptur (Austrian cold painted bronze) "Orientalsk danserinne med sverd", plint i sort marmor. (H:55cm)
Tilslag : 22.000 kr
Et par kandelabre i forgylt støpt bronse på fot i sort marmor, 1800-tallet. (H:69cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
6 tallerkener i porselen, fam. Rose, Chien Lung, Kina 1736-1795. (Ø:23cm)
Tilslag : 3.000 kr
Simon GATE JONSSON
(1883-1945)
Vase i rosa glass med grønt bånd ved munningsrand, sign.-43. (H:38cm)
Tilslag : 1.500 kr
Mangletre med skåret dekor, dat. 1721. (L:70cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Kiste med skåret dekor, 1700-tallet. (50x71x47cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Et par 2-armede rokokko kandelabre montert med porselensblomster og 2 figurer, mrk. Meissen, 1700-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Drikkekanne, lagget med skåret dekor, Gudbrandsdalen 1749. (H:22cm)
Tilslag : 10.000 kr
Speil forgylt, 1700-tallet. (129x60cm)
Vurdering: 8.000 kr
Armenia, ant. dat. 1939. (170x126cm)
Chowal, mindre restaurering, ca 100 år. (156x82cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Framskap med orig. malt dekor, eiernavn: Ole Olsen Quale, dat. 1858, Valdres. (213x189x50cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 16.500 kr
Vase i grønt glass, sign. 73. (H:14cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag : 1.000 kr
Framskap med orig. malt dekor, eierinitaler og dat. 1838, Valdres. (204x159x48cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 25.000 kr