Katalog for Juleauksjonen 2014

Skrin i porselen montert med forgylte bronsebeslag, "Napoleon til hest", mrk. Sevres. (L:32cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1809. (Ø:15cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
Et par lysestaker i messing, 1800-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Kontorstake i messing, 1800-tallet. (L:29cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.500 kr
Saltkar i tinn, likeknekket form, utydl. stempl. 1700-tallet. (H:7cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 1.200 kr
Veggskjold i messing med drevet dekor, 1700-tallet. (65x65cm)
Tilslag : 2.800 kr
Gulvur, sekundær maling med forgylte detaljer, Bornholm 1800-tallet. (H:216cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Ovalt klaffebord, trehvitt, 1700-tallet. (68x71x27+2x34cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Et par stoler, Louis Seize-stil, Frankrike sent 1800-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Bord med skuff i sargen, sekundær maling, 1800-tallet. (72x95x66cm)
Vurdering: 2.000 kr
Figurformet alterstake skåret i tre, polykromt malt med forgylling, ant. 1700-tallet. (H:81cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Veggur, frisisk 1800-tallet. (H:69cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Morter med støter, messing og jern, ant. 1700-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Mangletre med karveskurd og orig maling, eierinitialer og dat. 1855. (L:78cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Speil, ramme i skåret og malt tre, 1800-tallet. (83x44cm)
Tilslag : 6.000 kr
Ferdaskrin, rikt jernbeslått, barokk. (25x50x47cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Frimurerglass, Nøstetangen. (H:11cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Frimurerglass, Nøstetangen. (H:11,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Edikk/oljekaraffel, tidl. 1800-tallet. (H:15,5cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
8-kantet karaffel, Nøstetangen/ Hurdal/ Gjøvik. (H:23cm)
Vurdering: 4.000 kr
Butelje, 1700-tallet. (H:15cm)
Fantestake, 1800-tallet. (H:32cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.800 kr
Spillebord i mahogni, "Chippendale".
Tilslag : 3.600 kr
Ingefærkrukke i porselen, Kina 1800-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.800 kr
Øland med skåret og malt akantusdekor, 1900-tallet. (L:54cm)
Vurdering: 4.000 kr
Sponeske med skåret og malt dekor, 1800-tallet. (Ø;12,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Lekehest på hjul. (Kopi efter Listad) (L:69cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Speil i finert nøttetre med forgylte skjæringer, ant. Ole Nielsen Weyerholt, ca. 1770. (79x35cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
ARNE TJOMSLAND
(1915-1970)
for Hjorth og Østlyngen, elgfamilie på 3 i teak. (H:31/23/19cm)
Tilslag : 4.200 kr
Willy JOHANNSON
(1921-1993)
Vase, Hadeland glassverk, sign.-53, mod. Nr. 2020. (H:10,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Et par lysestaker i skåret tre med messing lyspiper, Louis-seize, Norge eller Danmark. (H:25cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers: "Bedre er en arm, som vandrer i sin fuldkommenhed, end en Vandrtig med sine Læber", dat. 1840. (Ø:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Våpenkiste, 1700-tallet. (43x121x52cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Lysekrone, forgylt med 9 lysarmer og støpte figurer, tidlig 1900-tallet. (H:89cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Lysstokk med lysholder, skåret dekor med eierinitialer og dat. 1805. (H:21,5cm)
Tilslag : 5.500 kr
Tecce Bocarra. (118x81cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Pakistansk Bocarra løper. (372x130cm)
Vurdering: 2.000 kr
Et par kirkelysekroner i messing, barokk stil. (H:58cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Amber med malt dekor, eiernavn Sidsel Eriksdatter Guldhagen, dat. 1844. (H:29/Ø:29cm)
Vurdering: 6.000 kr
Carlo SCARPA
(1906-1978)
for Vennini, vase i rosafarget glass, etset sign. (H:31,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 62.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:75cm)
Vurdering: 6.000 kr
Kaffeservise i porselen bestående av to kopper med skåler, liten kanne, teboks og fløteskål med underfat. Blå glasur dekorert med malte motiver i gull, Kina 1700-tallet. (En hank limt, to mindre kantnag).
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Speil i nøttetre, 1700-tallet. (79x30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Munkepanne i kobber, 1800-tallet. (Ø:33cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.100 kr
Kjenge med orig. maling, 1800-tallet. (L:25cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Stol, trehvit, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tallet. (L:50cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.400 kr
Bomme, rikt jernbeslått på sekundært understell. (30x55x37cm)
Tilslag : 4.200 kr
Konsollbord med sekundær eldre skive, barokk ant. Tyskland. (81x128x58cm)
Vurdering: 5.000 kr
Karaffel i klart glass med bringebær og zirater, Gjøvik 1830-1840. (H:21cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Verftsmodell i glassmonter "Mimoma", bygget ved Trondhjems Mek. verksted 1919. (37x170x19cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Konsollbord, trehvit, rokokko med sekundær plate. (H:83/B:62cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Balusterbord med oval plate, barokk, 1700-tallet. (62x149x95cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Kiste med orig. malt dekor, eiernavn: Anne Holjesdatter Hjelleberg, dat. 1800, ant. Hans Olavson Glittenberg. (68x109x61cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Vitrineskap i mahogni, empire. (157x101x46cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Siraz. (175x117cm)
Vurdering: 1.500 kr
Keysari, semiantikk. (159x104cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Lysestake i messing, barokk. (H:20,5cm)
Tilslag : 6.000 kr
Drikkekanne i tinn, Bergen 1700-tallet, utydl. stemplet. (H:20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Høyrygget stol, skåret skjell i rygg og sarg, rester av orig. rødmaling, sen-barokk.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Bord, sent 1700-tallet, trehvit. (75x83x68cm)
Tilslag : 2.200 kr
Tutkanne med svidekor, lagget, dat. 1760/1804. (H:38cm)
Tilslag : 2.200 kr
Smøreske med skåret dekor, Gudbrandsdalen, dat. 1814. (H:13cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Drikkekanne i bjerk, 1800-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Ragnvald EINBU
(1870-1943)
3 figurer i tre hvorav 2 signert Einbu. (H:18/17/11cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Ikon skåret i mamuttann, funnet i Sibir, over 10.000 år gammel. (14x8cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 6.000 kr
5 netsuker skåret i ben, sign. (H:5,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Buddafigur skåret i ben. (H:9,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 4.000 kr
Figur skåret i ben "Madonna med barnet", ant. Tyskland ca. 1850. (H:17,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 6.500 kr
Armstol med skåret skjell i rygg og sarg, 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Grevinne Stolbergs karaffel gravert i "Den norske Kartusj" OOSB 1797, "Vi ere venner Gud os ey glemer", Hurdal 1797. (H:21cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 17.500 kr
Brystglass med kort tut, ant. Gjøvik 1830/40. (Ø:8,5cm)
Vurdering: 1.000 kr - 1.500 kr
Tilslag : 1.100 kr
8-kantet karaffel, Nøstetangen/ Hurdal/ Gjøvik. (H:20cm)
Vurdering: 4.000 kr
Langbord, trehvit plate og orig. maling på understell, 2 skuffer i sargen, Austegard, Åseral 1800-tallet. (74x243x88cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Sengeinnredning med orig. maling, Austegard, Åseral 1800-tallet. H:206/L. ca 485cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 23.000 kr
Koliai. (273x172cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Veramin teppe. (200x140cm)
Lysestake i messing, barokk. (H:25,5cm)
Tilslag : 1.800 kr
Bonad dat. 1866. (50x252cm)
Vurdering: 6.000 kr
Hengekannestol med orig. malt dekor og eiernavn Haagen Olsen anno 1830. Hallingdal. (117x94x35cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag : 78.000 kr
Sengeinnredning med orig. malt rosemaling, Tinn, Thomas Luraas. (H:228, L:204, D:117cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag : 56.000 kr
Jernstake, 18/1900-tallet. (H:47cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Hengeskap med orig. dekor og eierinitialer, innvendig skuffeinnredning. (76x68x27cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
Gulvur i eik, mrk. Tho & Read - Tarporley. (H:209cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tutkanne med orig. dekor, eieirnavn Ole Larsen Breen dat. 1845, Trøndelag. (H:46cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Spillebord med skåret dekor og "ball and claw" ben, 1700-tallet, sekundær trehvit plate. (73x92x43cm)
Tilslag : 4.600 kr
Mugge i glass med målestrek. (H:20,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Gulvur med kinserier, verk med månefase, mrk. Rob & Wills - London. (H:254cm)
Tilslag : 8.000 kr
Stol med rester av orig. maling, Telemark 1700-tallet.
Vurdering: 8.000 kr
Gotisk armstake i lys bronse. (H:29cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 34.000 kr
Amber med orig. malt dekor, eieirinitialer og dat. 1824 på undersiden, Kitil Haukjem. (H:35/Ø:27cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Spinnestol, trehvit, 1800-tallet. (H:63cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Kaffekjele i kobber, 1800-tallet. (H:40cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
Hjørneskap med sprang, malt dekor, dat. 1849. (H:168/D:57cm)
Vurdering: 15.000 kr
Lysestake i messing, barokk-type. (H:14cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 5.500 kr
Tabriz, old. (339x244cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Afghan, semiantikk. (331x211cm)
Vurdering: 8.000 kr
Stettefat, trehvit, 1700-tallet. (H:20/Ø:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Hengeskap med orig. dekor, eiernavn: Ole Mekkelsen, Hole, dat. 1840. (107x92x38cm)
Vurdering: 60.000 kr
Tilslag : 130.000 kr