Katalog for Juleauksjonen 2012

Måneskinnslampe i grønt opaline glass med malt dekor, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Nisseservise bestående av kanne (liten skade), 6 asjetter, 6 underskåler, 6 kopper, 1 fløtemugge og sukkerskål, Egersund Fajansefabrik.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
”Butlers tray” i mahogni, 1800-tallet. (65x88x66cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Sybord i lys bjerk, 1800-tallet. (H:74cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Et par speillampetter med 4 lysarmer for stearinlys, 1800-tallet. (H:49cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Bordlampe i støpt metall, skjerm i grønt overfangsglass, jugend. (H:55cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Skrivestell i støpt bronse, forgylt, 1800-tallet. (L:27cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
Smykkeskrin med fyllinger i alabast, 1800-tallet. (19x33x22cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Speil forgylt, sen-empire. (89x59cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Urne i lilla glass montert med forgylt bronse, Frankrike sent 1800-tallet. (H:53cm) (skade)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Kaminur i bronse med forgylte detaljer, 1800-tallet. (H:30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Kaminur i mahogni og alabast med forgylte messing detaljer, empire. (H:43cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Lysekrone, forgylt med prismer, 8 lysarmer for stearinlys, 1800-tallet. (H:91cm)
Tilslag : 3.400 kr
4 stoler, malt i lys grå, 1800-tallet.
Tilslag : 8.100 kr
Dameskrivebord i mahogni med messsing detaljer, sent 1800-tallet. (77x101x61cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
KONTINENTAL SKOLE Hinterglas "Musikere i landskap", usign. (28x20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Et par figurer i malt bisquit porselen. (H:52cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Armstol, trehvit, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Elfenbenstann med skåret dekor, sign. (H:34cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Vase, sign. (H:19cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.300 kr
Tutkanne med orig. maling og dat. 1863. (H:51cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Smørkanne i tinn, utydlig stemplet 1787. (Ø:11cm)
Tilslag : 5.000 kr
Lysestake i bronse, Frankrike 1700-tallet. (H:30cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.600 kr
Krus i fajanse med polykrom dekor, montert med lokk i tinn, tyske mester og bystempler, dat. 1744. (H:24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Kommode i mahogni, senempire. (97x98x50cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Madonnafigur i skåret og malt tre, ant. 1700-tallet. (H:57cm)
Tilslag : 4.200 kr
Drikke/løvekrus i bjerk, 1800-tallet. (H:17cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
8 stoler i lys bjerk, 1800-tallet.
Vurdering: 6.000 kr
Spillebord i mahogni, empire.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Kaminur i mahogni med innlagt messing dekor, ca 1840. (sekundært urverk) (H:51cm)
Vurdering: 2.000 kr
Olivenfat i keramikk, Syd-Europa. (Ø:57cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Sekretær i valnøtt med skårne og forgylte egyptisk inspirerte detaljer, empire. (151x88x42cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Sigri WELHAVEN
(1894-1991)
4 figurer i keramikk, "De 4 evangelistene", usign. (H:39cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Høyrygget stol med skåret dekor, eierinitialer og dat. 1806.
Tilslag : 3.200 kr
Et par vaser i majolica, "Castelli", Italia. (H:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Lillihan.(198x143cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 3.500 kr
Keshan. (212x131cm)
Vurdering: 6.000 kr
Skrin med orig. maling med marmorering i fyllingen, Horne, 1800-tallet. (20x38x27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Vugge med orig. maling, eiernavn og dat. 1852. (Innvendig mål 77x45cm)
Tilslag : 5.500 kr
Et par speil i mahogi med innlagte striper, empire. (83x32cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Kommode i mahogni, 6 skuffer, 1800-tallet. (122x108x52cm)
Tilslag : 1.500 kr
Et par prakturner med mytologiske motiv, Wien sent 1800-tallet. (H:47cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Et par lysestaker i messing, 1800-tallet. (H:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Syskrin i mahogni med innlagte striper, 1800-tallet. (11,5x28,5x19cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.400 kr
Skrivebord i mahogni med messing detaljer, "Haupt-type", tidl. 1900-tallet. (75+52x168x75cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
2 båtbygger/halvmodeller i mahogni. (L:63/62cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Amber med eiernavn og dat. 1842. (H:26/Ø:23cmm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.200 kr
Orientalsk vase i bronse, formet med dragemotiv, sign. (H:55cm)
Tilslag : 4.800 kr
Øse med skåret og malt dekor, Telemark 1800-tallet. (H:18/L:33cm)
Tilslag : 4.000 kr
Hengeskap med orig. maling, Horne-Trøndelag. (139x108x35cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Tine med skåret og malt dekor og eierinitialer. (L:17,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.800 kr
Gulvur i mahogni, verk med messing skive mrk. John Armonn, Kilmaris. (H:217cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Langbord, trehvitt, 1800-tallet. (77x220x73cm)
Tilslag : 5.000 kr
Stol med skåret dekor, 1700-tallet.
Et par girandoler. (H:63cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Meschgin, Aserbadjan. (324x121cm)
Vurdering: 3.000 kr
Taleghan. (306x107cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Armstol med skåret dekor med ball and claw ben, 1700-tallet.
Vurdering: 5.000 kr
Hengeskap med orig. malt og skåret dekor, allegoriske motiv med kvinneskikkelser i landskap med hus i dørfyllingene. atribuert til Peder Kasterud. Innvendig innredet med nummererte skuffer. Siste del av 1700-tallet. (111x98x34cm)
Vurdering: 25.000 kr
Drikkekanne med skåret dekor. Lagget med vidjebånd, 1700-tallet. (H:26cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
4 vinglass med benhvite spiraler, ant. Hurdal ca 1790. (H:11,5cm)
Tilslag : 8.500 kr
4 vinglass med klar spiral, siste del av 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Elisabeth Lili SCHEEL
(1898-1990)
6 tallerkener i keramikk. (Ø:26cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Sverre BRAT
(1925-2015)
Oppsats i keramikk med 3+1 skål. (H:38cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Klaffebord med rester av orig. rødmaling, 1800-tallet. (73x103x49+2x63cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Tutkanne med skåret og svidekorert. (H:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Urne i koboltblå porselen med lokk i tre, "Transition ware", Kina 1620-1680. (H:20/Ø:19cm)
Tilslag : 2.500 kr
Krus i porselen, Famille Rose. (H:13,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 950 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Et par kantineflasker, Hadeland 1932/33. (H:22cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Bolle i klart glass, "Dansende piker", sign. Hadeland 1930. (H:15/Ø:2cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Vase i klart glass, "Dansende løver", sign. Hadeland 1939. (H:21,5cm)
Vurdering: 20.000 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Vase i klart glass med slepet dekor, Hadeland 1939. (H:22cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 14.500 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Vase i klart glass, "Dansende piker", Hadeland -39. (H:19,5cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Karaffel med slepet dekor , "Bankett" (H:33,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Lokkpokal med slepet dekor, sign. 1928. (H:32cm)
Vurdering: 25.000 kr
Sarab. (440x92cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.500 kr
Kurd. (167x65cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Kjenge med orig. maling, tekst og dat. 1858. (L:24,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Russisk ikon "Guds mor, Maria" trolig fra en deesis fremstilling, tidl. 1800-tallet. (45x35cm)
Tilslag : 4.600 kr
Russisk kirkeikon, "Johannes døperens halshugging", 1800-tallet. (54x41cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
"Ikon", "Bebudelsen". (35x31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
"Ikon", "Kongens tilbedelse", 1800-tallet. (37,5x3cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Russisk ikon "Guds mor", 1800-tallet. (35x30cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
2 ikoner med rizza i sølv "Guds mor Kazanskaia" og "Kristus Pantokrator". (22x17,5cm)
Tilslag : 12.500 kr
Høvre i malt jern, 1700-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Et par figurer, Quimpair. (H:35cm)
Vurdering: 1.200 kr
Kiste med orig. maling, eiernavn og dat. 1855 Hallingdal, malt av Knut Naustedokken 1822-56. (82x135x70cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Overskap/vitrineskap i valnøtt, sekundært understell, barokk, (220x114x40cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Vippe/blomsterbord i mahogni, 1800-tallet. (H:76/Ø:55cm)
Vurdering: 1.500 kr
Kommode i mahogni, rokokko, originale beslag, Sverige ca. 1760. (81x114x54cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Skatoll med overskap, eik, barokk. (235x120x66cm)
Vurdering: 25.000 kr
Lysekrone, forgylt med prismer, 18 lysearmer for stearinlys, ant. tidl. 1900-tallet. (H:137cm)
Vurdering: 20.000 kr
Vase i glass, Orrefors, sign. Edvin Øhrstrøm, Ariel nr. 75. (H:14cm).
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Skatoll med orig. maling. Fyllinger dekorert med rosemaling, 1800-tallet. (106x98x47cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Ølboll med orig. malt dekor, innv. og utvendig tekst, dat. 1829. (H:11/Ø:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Kirman. (173x285cm)
Keshan. (206x136cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Høyrygget stol med gyldenlær, 1700-tallet.
Tilslag : 1.800 kr
Klaffebord i eik, England ant. 1700-tallet. (77x113x38+2x50cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Kittil O. HAUKJEM
(1774-1859)
Hengeskap med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1824. (84x68x24cm)
Vurdering: 250.000 kr