Katalog for Kunstauksjon 2022

Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Beherskeren
Litografi 31/60 "Beherskeren", sign. (81x60cm) Uinnramet
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Mot månen
Litografi 32/80 "Mot månen", sign. 1978. (80x60cm) Uinnramet
Tilslag : 13.500 kr
Kai FJELL
(1907-1989)
Bukkene bruse
Serigrafi K.T. 3/8 "Bukkene bruse", sign. (48x64cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Kai FJELL
(1907-1989)
Den blå vasen
Blandingsteknikk "Den blå vasen", sign. -87. (21x28cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Henry MOORE
(1898-1986)
Reclining Figure, Sunset
Litografi 10/50 "Reclining Figure, Sunset", sign. 1978. (23x30cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Arne Bendik SJUR
(1941-)
Nye sko
"Nye sko" Signert nede til høyre: Arne Bendik Radering, 20 eks, 6,5x4 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Arne Bendik SJUR
(1941-)
Kvinne-Mann
"Fødende" Signert og datert nede på arket: Til Marit fra Arne Bendik des. 91 Radering, 16x10 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Arne Bendik SJUR
(1941-)
Trangt rom
Radering 10 eks. "Trangt rom", sign. -95. (4,5x13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.200 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Svanen
Litografi 65/80 "Svanen, rytter", sign. 1974. (70x55cm) Uinnramet
Tilslag : 5.500 kr
Terje YTHJALL
(1943-)
Figurkomposisjon
Silketrykk, 10 stk. 71/150 "10 bilder fra Narrens liv"", sign. 1971. (19x17cm)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Lars TILLER
(1924-1994)
Komposisjon
Linoliumssnitt V/X "Komposisjon" sign. (79x62cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
I nærheten av ilden
Litografi 76/85 "I nærheten av ilden", sign. (83x62cm) Uinnrammet.
Tilslag : 10.000 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Le char de Bacchus
Litografi 134/300. "Le char de Bacchus", sign. (36x48cm) Uinnrammet. *
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Bjørn RANSVE
(1944-)
Hvilende hest
Litografi "Hvilende hest", sign. 1978. (65x49cm) *
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 4.300 kr
Tor HOFF
(1925-1976)
En fugl har stanset
"En fugl har stanset" Signert og datert nede til høyre: Hoff 1968. Titulert nede på arket. Serigrafi, 35/50, 57x41 cm. Uinnrammet. Skade.
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Pierre ALECHINSKY
(1927-)
Komposisjon
Litografi 93/99 "Komposisjon" sign. (35x51cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Edvard MUNCH
(1863-1944)
Mannshode
Radering trykket i svart "Mannshode", usignert. 1906 (plate). Woll 277 c. (Motiv:113x83mm) Trykket som originalradering i boken "Munch von Curt Glaser", Berlin 1917/1918, bei Bruno Cassirer.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Gideon fra Scotland Yard
Original filmplakat Gaston "Gideon fra Scotland Yard" En John Ford produktion. Jack Hawkins, Dianne Foster, Columbia Film. Lysmål 82x60 cm.
Vurdering: 1.500 kr
General Yang's fange
Original filmplakat "General Yang's fange" etter William E. Barretts roman "Guds venstre hånd", (aka "The left Hand of God"), poster art, Lee J. Cobb (left), Gene Tierney (center), Humphrey Bogart (right). Lysmål 82x60 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Graham CLARKE
(1941-)
Darthur
Etsning 4/200 "Darthur", sign. (42x34cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Graham CLARKE
(1941-)
Rufus Spratting Chronicle
Etsning 169/200 "Rufus Spratting Chronicle", sign. (42x34cm)
Tilslag : 1.500 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Omfavnelse
Litografi 48/65 "Omfavnelse", sign. (36x28cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 13.500 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Le Cheval de Printemps
Litografi 89/250 "Le Cheval de Printemps", sign. (53,5x38cm)
Tilslag : 3.200 kr
Guttorm GUTTORMSGAARD
(1938-2019)
Leder´n x3
Serigrafi 1/2 "Leder´n", utydl. sign. (58x76cm)
Vurdering: 600 kr - 800 kr
Tilslag : 650 kr
Terje YTHJALL
(1943-)
"Kjærligheten er et speilbilde" og "Figurer fra et opptog"
2 stk. trykk selges samlet. Etsning, håndkolorert E.T. 39/55 "Kjærligheten er et speilbilde" , sign. 1984-86. (18,5x30cm) / Silketrykk, håndkolorert 17/150 "Figurer fra et opptog" sign. 1982. (40x40cm, lysmål)
Edvard MUNCH
(1863-1944)
Gorilla-studier
Litografi trykket i svart "Gorilla-studier", usignert. 1908-09. (Motiv:280x195mm) Woll 323.
Tilslag : 15.500 kr
Odd NERDRUM
(1944-)
Selvportrett
Litografi 1/130 "Selvportrett", sign. (37,5x31cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Egil RØED
(1932-2017)
En reise
Serigrafi 34/56 "En reise", sign. -71. (37x37cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 4.000 kr
Kai FJELL
(1907-1989)
Kvinneakt
"Kvinneakt" Usignert. Olje på plate, 24x33 cm.
Aksel Waldemar JOHANNESSEN
(1880-1921)
Hester
Tresnitt "Hester", sign. ca. 1918. (43,5x61cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.400 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Venus
Radering E 25/250 "Venus", sign. (40x25cm)
Tilslag : 4.200 kr
Carl NESJAR
(1920-2015)
Skjærgård og sol
Litografi 7/110 "Skjærgård og sol", sign. -99. (38x55cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.400 kr
Rolf NESCH
(1893-1975)
Polarfugl / Polarvogel
"Polarfugl / Polarvogel" Signert nede til høyre: Rolf Nesch. Fargemetalltrykk, Prøvetrykk, 35x49 cm. Fra 1971. Litteratur: Hellisen/Sørensen 843.
Vurdering: 30.000 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Hevnere
Litografi 20/100 "Hevnere", sign. (45x57cm)
Vurdering: 3.500 kr
Tilslag : 3.200 kr
Odd NERDRUM
(1944-)
Litografi håndkolorert 57/105 "Solen vender tilbake" sign. (56.5x79.5cm)
Vurdering: 30.000 kr - 35.000 kr
Tilslag : 28.000 kr
Tore HANSEN
(1949-)
Snø
Tresnitt 2/30 "Snø", sign. -07. (46x52cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Hariton PUSHWAGNER
(1940-2018)
Honk City
D.G.A. "Honk City" sign. (51x78cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 38.000 kr
Johannes FLINTOE
(1786-1870)
"Mor Gulsvig"
Tegning "Mor Gulsvig" usign. 1819. (24x20cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Figurkomposisjon
Litografi 45/100 "Figurkomposisjon" sign. (41x55cm) Uinnramet
Tilslag : 4.000 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Figurkomposisjon
Etsning 1/1 "Figurkomposisjon" sign. (39x46cm)
Tilslag : 11.000 kr
Kjell Erik KILLI OLSEN
(1952-)
Danser
Radering "Danser" sign. 04. (49x39cm)
Tilslag : 6.000 kr
Marcel MOULY
(1918-2008)
Havneparti med mennesker
Litografi 19/80 "Havneparti med mennesker" sign. (49x65,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.900 kr
Ferdinand FINNE
(1910-1999)
Natt i parken
Akvatint E.A. "Natt i parken" sign. 1996. (34x31cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
Knut JØRGENSEN
(1937-1991)
God aften mitt navn er Edvard Munch
Radering 112/165 "God aften mitt navn er Edvard Munch" sign. (25x32cm) *
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Kjell Erik KILLI OLSEN
(1952-)
Ape
Radering 7/30 "Ape" sign. 04. (37x47cm)
Tilslag : 3.000 kr
Horst JANSSEN
(1929-1995)
Komposisjon
Etsning 6/50 "Komposisjon" sign. -64. (59x39cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Mann i skog
Litografi 147/260 "Mann i skog" sign. (40x54cm)
Tilslag : 5.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Komposisjon
Olje på papir "Komposisjon", sign. -76. (40x50cm)
Tilslag : 8.500 kr
Guy KROHG
(1917-2002)
La øksen gå
Blandingsteknikk "La øksen gå" sign. 1956. (53x44cm) Skanfil
Hariton PUSHWAGNER
(1940-2018)
BABY TRIP
Serigrafi E.A. "BABY TRIP" sign. (110x73cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 35.000 kr
Unni LUND
(1914-2007)
Landskap
Akvarell "Landskap" sign. -71. (18x23cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 700 kr
Ørnulf BAST
(1907-1974)
Liggende kvinneakt
Tresnitt P.T. "Liggende kvinneakt", sign. (40x98cm)
Tilslag : 2.000 kr
Harald KIHLE
(1905-1997)
Guro
Litografi 74/136 "Guro", sign.-97. (41x38cm) Uinnramet
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Olav STRØMME
(1909-1978)
Orgel finale
Litografi 37/300 "Orgel finale", sign.- 75. (54x75,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.400 kr
Ferdinand FINNE
(1910-1999)
Musikk i Toledo
Akvatint 11/45 "Musikk i Toledo" sign. 1999. (89x98cm) *
Tilslag : 3.400 kr
Henri MATISSE
(1869-1954)
Poèmes de Charles d´Orléans
Kunstmappe/Cahiers d'art. Litografi 1142/1200. "Poèmes de Charles d´Orléans", sign. 1950. (41x28cm) Proveniens: Arkitekt Sofus Hougen, Oslo.
Vurdering: 7.500 kr
Tilslag : 7.000 kr
Gino SCARPA
(1924-)
De fire årstider/Fiskebein
Reliefftrykk 61/75 og 2/5 "De fire årstider/Fiskebein" sign. 1981. (26,5x34cm/23x15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Kjell AUKRUST
(1920-2003)
Hus
Serigrafi 105/345 "Hus" sign. (28x20cm)
Tilslag : 4.000 kr
Ramon ISERN
(1914-)
Sirkulær komposisjon
Serigrafi 38/50, "Sirkulær komposisjon" sign. (18x18cm)
Vurdering: 300 kr - 500 kr
Tilslag : 350 kr
Håkon BLEKEN
(1929-)
Fisk
Litografi 14/25 "Fisk" sign. (18x31cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.200 kr
SKANDINAVISK SKOLE 1700-tallet
Et par kongeportretter
Kobberstikk, "Et par kongeportretter". (33x27,5cm/33x26,5cm)
Tilslag : 3.600 kr
Harald KIHLE
(1905-1997)
Såmannen
Tresnitt P.T. "Såmannen", sign. (18x24cm)
Tilslag : 1.200 kr
Kurt Edvin HANSEN
(1952-)
Komposisjon
"Komposisjon" Signert nede til høyre: Kurt Edvin Hansen. Serigrafi, 12/120, 42x42 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Drøm - Gutten med konkylien
Litografi 55/150 "Drøm - Gutten med konkylien", sign. (37x29cm). Fra 1958.
Tilslag : 4.200 kr
Emile Othon FRIESZ
(1879-1949)
I parken
Blandingsteknikk, "I parken" sign. (32x25cm)
Tilslag : 2.000 kr
Per Palle STORM
(1910-1994)
Studier av Christian Krohg
(2 stk.) Kullstift "Studier av Christian Krohg" sign. -87. (28x34/28x40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.000 kr
Erik Theodor WERENSKIOLD
(1855-1938)
Studier
Tusj "Studier" sign. EW (22x20cm)
Tilslag : 30.000 kr
Kjell AUKRUST
(1920-2003)
Festdeltager
Litografi 229x300 "Festdeltager" sign. (37x24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Ramon ISERN
(1914-)
Komposisjon
Serigrafi 71/100 "Komposisjon" sign. (43,5x32cm)
Tilslag : 4.200 kr
Knut RUMOHR
(1916-2002)
Komposisjon
Linoliumssnitt 7/10 "Komposisjon", sign. -50. (31x23cm) Rifter i papiret.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
Ferdinand FINNE
(1910-1999)
Kattene i Roma
Etsning, koldnål, akvarell 15/60 "Kattene i Roma" sign. -82. (12x30cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
Johnny FRIEDLAENDER
(1912-1992)
Komposisjon
Litografi E.A. "Komposisjon" sign. (62x46cm)
Tilslag : 1.500 kr
CÉSAR
(1921-1998)
Metal kube
Blandingsteknikk 91/100 "Compression" sign. (65x46cm)
Tilslag : 2.600 kr
ENGEL, NISSAN
(1931-)
Baroque
"Baroque" Signert nedet til høyre: Nissan Engel Titulert nede på midten. Radering, 113/150, 63,5x58,5 cm.
Salvador DALI
(1904-1989)
The Dovelike Eyes of the Bride
Etsning med forgylling 112/250 "The Dovelike eyes of the Bride" sign. (40x25cm) Litt: Michler & Løpsinger s.193 #472
Tilslag : 2.800 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
The Kiss
Etsning med forgylling 128/250 "The Kiss" sign. (40x25cm) Litt: Michler & Løpsinger s.193 #469
Tilslag : 4.600 kr
Bjørn RANSVE
(1944-)
Mannshode
Radering "Mannshode", sign. -69. (31x24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Komposisjon
Etsning 32/249 "La Quête du Graal" sign. (39x27cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Stående rytter
Litografi "Stående rytter" sign. 1978. (35x60cm)
Tilslag : 4.400 kr
Guttorm GUTTORMSGAARD
(1938-2019)
Figurkomposisjon
Etsning E.T. "Figurkomposisjon" sign- 76. (33x49cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.600 kr
Ulf Valde JENSEN
(1945-)
Komposisjon
Etsning 7/80 "Komposisjon" sign. (29,5x42,5cm) *
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 700 kr
Bjørn RANSVE
(1944-)
Kvinnehode
"Kvinnehode" Usignert. Litografi, 41x35 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Valerio ADAMI
(1935-)
Grotesque
Serigrafi H.C "Grotesque" sign. (60x40cm)
Tilslag : 1.800 kr
Kåre TVETER
(1922-2012)
Vinter
Serigrafi 101/150 "Vinter" sign. (49x64cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Les vitraux angoscia eterosessuale metrosexual anguish
Litografi 52/250 "Les vitraux angoscia eterosessuale metrosexual anguish" svak sign. (Papirformat: 65x48cm). Syreskader.
Tilslag : 4.200 kr
Salvador DALI
(1904-1989)
Royal Insect
Litografi E.A. "Royal Insect" sign. (40x65cm)
Tilslag : 9.500 kr
Guttorm GUTTORMSGAARD
(1938-2019)
Komposisjon
Etsning, 50 ex. "Komposisjon", sign. 79. (19,5x19,5cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 600 kr
Rolf NESCH
(1893-1975)
Midnattsol
Litografi "Midnattsol" usign. (1948) (21x28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
Oscar GRØNMYRA
(1874-1911)
Skogsarbeid
Pastell "Skogsarbeid" sign. 1910. (42x57cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Nordlandsbåt og seilbåter
Blandingsteknikk "Nordlandsbåt og seilbåter" sign. (34x46cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Marilyn AMATRUDA
(1947-)
Stilleben
Blandingsteknikk "Stilleben" sign. 99. (30x42cm)
Vurdering: 3.000 kr
Guttorm GUTTORMSGAARD
(1938-2019)
Kystlandskap
Etsning "Kystlandskap" sign. (11x12cm) *
Vurdering: 400 kr - 600 kr
Tilslag : 450 kr
Shoichi HASEGAWA
(1929-)
L'invitation de voyage
Litografi 7/110 "L'invitation de voyage" sign. (58x49cm) Uinnrammet
Tilslag : 1.100 kr
Shoichi HASEGAWA
(1929-)
Songe Oceanique
Litografi 31/110 "Songe Oceanique" sign. (49x58cm)
Tilslag : 1.300 kr
Shoichi HASEGAWA
(1929-)
Partie de campagne
Litografi 69/110 "Partie de campagne" sign. (58x49cm)
Tilslag : 1.300 kr
Ernst FUCHS
(1930-)
Figurkomposisjon
Etsning XII/XX "Figurkomposisjon" sign. (39,5x29,5cm)
Tilslag : 1.200 kr
Theo TOBIASSE
(1927-2012)
Cristal taillé en forme de femme
Litografi 21/200 "Cristal taillé en forme de femme" sign. (47x63cm) Uinnrammet.
Tilslag : 2.400 kr
Marc CHAGALL
(1887-1985)
David et Bethsabée
Litografi 4/50 "David et Bethsabée", sign. (34,7x29,5cm) Uinnrammet
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Håkon BLEKEN
(1929-)
Fru-Kjerka
Serigrafi "Fru-Kjerka" sign. -83. (33x22cm)
Tilslag : 3.800 kr
Edvard MUNCH
(1863-1944)
Fruktbarhet
Tresnitt trykket i svart "Fruktbarhet", signert nede t.h.: Edv Munch. 1900. Woll 160 b I. (Motiv: 420x515mm) Samme motiv på maleri tidfestet til 1899-1900 (Woll 462). Tresnittet er speilvendt fra maleriet. Blomqvist 10.05.2010, #68.
Vurdering: 300.000 kr
Tilslag : 210.000 kr